Absolwentka WEiTI wyróżniona w plebiscycie Złoty Inżynier 2015

Plebiscyt Złoty Inżynier organizowany jest od 22 lat przez miesięcznik „Przegląd Techniczny”. Wyróżnia on wybitnych przedstawicieli środowiska technicznego w kategoriach: jakość, zarządzanie, nauka, ekologia i high-tech.
 Szczególnym wyróżnieniem w plebiscycie jest tytuł Honorowego Złotego Inżyniera, przyznawany osobom, które mimo technicznego wykształcenia osiągnęli sukces w całkiem innych dziedzinach.

W XXII edycji plebiscytu tytuł ten przyznano m.in Pani mgr inż. Agnieszce Zwierko, która w 1987 r. ukończyła studia magisterskie na naszym wydziale na kierunku Informatyka.

Po zdobyciu wykształcenia technicznego rozpoczęła studia muzyczne.

Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.

Ukończyła szkoły muzyczne I i II stopnia w Warszawie w klasach Fortepianu i Śpiewu Solowego.

W roku 2015 otrzymała tytuł Doktora Sztuki Muzycznej w dziedzinie artystycznej Wokalistyka.

Od 1990 roku współpracuje z teatrami operowymi i filharmoniami w Polsce (Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie, Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Wielki w Poznaniu, Oper Krakowska, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Krakowska, Filharmonia Poznańska, Filharmonia Białostocka).

Za granicami kraju zadebiutowała w roku 2000. Była gościem takich scen jak: Teatro Regio w Turynie, Wexford Opera Festival, Aphrodite Opera Festival, Beijing Music Festival, Royal Opera w Kopenhadze, Leipziger Oper, Słowacka Opera Narodowa w Bratysławie, Państwowa Opera w Pradze, Teatr Narodowy Morawsko – Śląski w Ostrawie, Państwowy Teatr w Koszycach, Państwowa Opera w Bańskiej Bystrzycy, Teatro Massimo w Palermo, Teatro Massimo Bellini w Catanii, Semperoper w Dreźnie, Teatro alla Scala w Mediolanie, Palacio Euskalduna w Bilbao, Teatro Cervantes w Maladze, Opera de Oviedo, Gran Teatre del Liceu w Barcelonie, Opera Lyra w Ottawie, Accademia di Santa Cecilia w Rzymie, Musashino Concert Hall w Tokyo, Teatro Colon w Buenos Aires, Komische Oper Berlin, Staatsoper Berlin, Royal Opera House Covent Garden w Londynie, Opéra de Montréal.

Wśród znakomitych dyrygentów, z którymi współpracowała należy wymienić takie osobistości muzyczne jak Andrzej Straszyński, Jacek Kaspszyk, Wojciech Michniewski, Gabriel Chmura, Robert Jindra, Oliver Dohnanyi, Jan Latham – Koenig, Lothar Koenigs, Patrick Lange, Henrik Nanasi, Carlo Montanaro, Donato Renzetti, Bruno Campanella, Evelino Pidò, Renato Palumbo, Antonio Pappano, Michael Schønwandt, Yannick Nézet – Séguin.

Doświadczenie sceniczne zdobywała pod okiem takich reżyserów, jak m.in Marek Weiss – Grzesiński, Janusz Kijowski, Stanisław Brejdygant, Krzysztof Warlikowski, Michael Tarant, Yannis Kokkos, Giulio Ciabatti, Lamberto Puggelli, Roberto Laganà Manoli, Stéphane Braunschweig, David Pountney, Jossie Wieler, Ivo Van Hove, Christof Loy, Barrie Kosky, Alain Gauthier.*

Naszej Absolwentce przesyłamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, satysfakcji z pracy oraz wielu sukcesów na polu zawodowym i osobistym.

*Nota biograficzna i zdjęcie pochodzą ze strony http://agnes-zwierko.com