Doktor Stanisław Stopiński zajął 1. miejsce w konkursie INNOWATOR MAZOWSZA

Tegoroczną edycję konkursu Innowator Mazowsza zdominowały nowości w medycynie, m.in.: antynowotworowe testy genetyczne, program do terapii dzieci z autyzmem, opaski do pomiaru ważnych parametrów życiowych. Nie zabrakło również innowacyjnych rozwiązań z branży IT. Przyznano też nagrody za prace doktorskie.

Konkurs, podzielono na dwie kategorie – „Innowacyjny Młody Naukowiec” i „Młoda Innowacyjna Firma”.

– Prace młodych naukowców zawsze były na bardzo wysokim poziomie. Tegoroczne również pokazują, że doktoranci z Mazowsza prowadzą niezwykle ważne badania – podsumowuje marszałek Adam Struzik. – Ta edycja jest wyjątkowa, ponieważ większość z nagrodzonych firm wprowadzała innowacje, które mogą ratować, lub co najmniej ułatwiać, życie ludzi. To m.in. testy, które pozwolą wykryć choroby nowotworowe przekazywane genetycznie. Za świetne dokonanie uważam również cały system informatyczny do terapii dzieci z autyzmem – zwłaszcza, że można ją przeprowadzać zdalnie.

W kategorii INNOWACYJNY MŁODY NAUKOWIEC przyznano dwa I miejsca.

Ex aequo nagrodzono dr Emila Tymickiego oraz naszego Pracownika z Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki dr. Stanisława Stopińskiego za pracę „Opracowanie architektury fotonicznych układów scalonych na bazie fosforku indu (InP) dla szybkich systemów odczytu danych”.

Prezentację dr. Stanisława Stopińskiego można pobrać tutaj.

Serdecznie gratulujemy!

Tekst i zdjęcia pochodzą z serwisu internetowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie