"Ocalić od zapomnienia" – pierwsze owoce inicjatywy

W ramach inicjatywy „Ocalić od zapomnienia” Administracja Wydziału zbiera i archiwizuje stare zdjęcia, dokumenty oraz  anegdotki związane z życiem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Miło nam poinformować, że projekt spotkał się z entuzjazmem pracowników i przyjaciół Wydziału, więc już dziś możemy pochwalić się jej pierwszymi efektami. Udało nam się dotrzeć do albumu wydanego z okazji 10. rocznicy powstania Katedry Przenoszenia Przewodowego.

Katedra Przenoszenia Przewodowego została utworzona w 1945 roku i początkowo działała w jednym pomieszczeniu na terenie Państwowego Instytutu Telekomunikacyjnego, a jej pierwszym kierownikiem był prof. dr Witold Nowicki. Katedra zaczęła rozwijać się tuż po II Wojnie Światowej, kiedy to jej siedziba została przeniesiona do Gmachu Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.

Jakie modele przyrządów były dostępne ponad 60 lat temu? Jak funkcjonowała Biblioteka? Kogo można znaleźć na liście absolwentów Katedry i co robili jej pracownicy w wolnym czasie?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdą Państwo na kartach albumu, który z przyjemnością prezentujemy:

>>ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ!