PIWO na WEiTI?

PIWO to nowy serwis internetowy stworzony przez studentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych i pasjonatów informatyki – Tomasza Słuszniaka i Piotra Muzyczuka. Ułatwia on zapoznawanie się z komunikatami dotyczącymi zarówno życia Wydziału, jak i całej Politechniki.

Platforma Informacyjnej Współpracy Ogólnowydziałowej to nowy serwis internetowy stworzony z myślą o wszystkich tych, którzy cenią swój czas. W jednym, czytelnym, miejscu prezentuje on komunikaty z różnych stron Wydziału oraz Politechniki.

>> PIWOPW.PL

Poza tym, portal posiada cały czas rosnącą gamę pomocnych funkcji, jak np. prezentacja planu zajęć czy kalendarium. Dodatkowo, każdy student może wyświetlić w jednym miejscu nie tylko swoje materiały przedmiotowe, ale także różne witryny z których na co dzień korzysta – jak np. Wolfram Alpha, czy niektóre elementy portalu studia.elka.

Jak na nowoczesny serwis przystało, dostępna jest także dedykowana aplikacja mobilna na urządzenia z systemem Android, do pobrania na Google Play. W znacznym stopniu usprawnia ona korzystanie z wyżej wymienionych funkcji na urządzeniach przenośnych.

Portal opracowali studenci i pasjonaci informatyki z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, Tomasz Słuszniak oraz Piotr Muzyczuk, członkowie Koła Naukowego Informatyków i założyciele zespołu FAIR IDEAS.

Został stworzony z myślą o WEiTI, ale zainteresowaniem cieszy się także na innych wydziałach - ostatnio wprowadzony został na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych, a pewne jest, że będzie dostosowywany także pod kolejne jednostki. Aktualnie projekt jest dynamicznie rozwijany za zgodą władz Uczelni oraz we współpracy z Biurem ds. Promocji i Informacji Politechniki Warszawskiej.

Platformę polecamy wszystkim studentom naszego wydziału, mamy nadzieję że usprawni to przepływ informacji oraz zwiększy komfort i efektywność korzystania z różnych materiałów.

Na początek warto zapoznać się z tym oto krótkim filmikiem pokazującym jak najlepiej korzystać z portalu: