Aktualności

Zapraszamy do współpracy krótkofalowców: 3Z5PW – Stacja Eksperymentalna PW nadaje

Miło nam poinformować, że niedawno powstała przy Instytucie Radioelektroniki i Technik Multimedialnych Stacja Eksperymentalna Politechniki Warszawskiej. Otrzymała one pozwolenie radiowe przyznane dla radioamatorskiej stacji klubowej i jest obecna na falach eteru pod znakiem 3Z5PW. 

 

Do zadań statutowych przewidzianych w ramach działalności Stacji Eksperymentalnej należy aktywność radiooperatorska i propagowanie idei krótkofalarstwa. Ponadto przewidziane jest wspieranie praktycznego rozwoju radiotechnicznego studentów poprzez naukę radioelektroniki, programowanie, czy cyfrowego przetwarzania sygnałów radiowych, zwłaszcza przy okazji konstruowania i praktycznego użytkowania urządzeń radiowych.

 

Posiadany obecnie sprzęt pozwala na pracę zarówno w zakresie fal krótkich, na UKF jak i w pasmach mikrofalowych. Stacja Eksperymentalna jest miejscem, w którym studenci pod okiem starszych kolegów krótkofalowców, mogą stawiać pierwsze kroki lub rozwijać swoją pasję w dziedzinie szeroko rozumianej łączności bezprzewodowej. Głównym celem działalności jest pokazanie praktycznej strony techniki radiowej. 

 

Zapraszamy do udziału w aktywizacji ruchu radioamatorskiego na PW i do współtworzenia Stacji Eksperymentalnej zarówno na falach eteru, jak i poprzez działalność konstruktorską. 

 

Dołącz do nas, zdobywaj świat za pomocą fal radiowych! 

 

Kontakt:opiekun: Dawid Rosołowski SQ5JQI
spotkania: środa 16:00 -18:00, pokój 542 
e-mail: 3Z5PW@ire.pw.edu.pl