Politechnika Warszawska, Instytut Informatyki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz Biblioteka Główna zapraszają w dniach 20 — 21 października 2015 roku na II Ogólnopolskie Seminarium użytkowników oprogramowania Uczelnianej Bazy Wiedzy OMEGA-PSIR zorganizowane z okazji 8 edycji międzynarodowego tygodnia otwartego dostępu do publikacji i danych badawczych Open Access Week — 2015

Celem spotkania jest prezentacja oprogramowania Uczelnianej Bazy Wiedzy Omega-PSIR i doświadczeń jego użytkowników, ze szczególnym podkreśleniem funkcjonalności oprogramowania dla promocji osiągnięć naukowych oraz jego spójności z wymaganiami Systemu Informacji o Nauce i wdrożonymi modułami sprawozdawczymi w systemach POL‑on i Polskiej Bibliografii Naukowej. Podczas seminarium omawiane będą aspekty prawne i organizacyjne tworzenia uczelnianych systemów informacji o dorobku naukowym osób i instytucji. Zaprezentowane zostaną możliwości wykorzystania oprogramowania na potrzeby międzynarodowej komunikacji w sferze nauki i gospodarki, oraz na potrzeby krajowej i instytucjonalnej sprawozdawczości.

Hasło przewodnie tegorocznego Open Access Week „Open for Collaboration” dobrze oddaje założenia oprogramowania Omega PSIR, które powstało w ramach projektu SYNAT i jest dostępne bezpłatnie. Przedstawicieli instytucji zainteresowanych pełnym jego wdrożeniem i bieżącym rozwojem oprogramowania zapraszamy szczególnie na drugi dzień seminarium, skierowany do członków tworzonej Grupy Użytkowników Omega-PSIR. Podczas spotkania omawiane będą zasady współpracy i ustalane najważniejsze kierunki rozwoju tego oprogramowania.

Udział w seminarium jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Rejestracja: repozytorium@bg.pw.edu.pl (do 16.10.2015 lub wyczerpania miejsc)

Kontakt: Weronika Kubrak (Biblioteka Główna PW) tel. 22 234 6074

Program i lokalizacja spotkań

20 października 2015