Studentki 1. roku naszego Wydziału zwyciężczyniami Międzynarodowych Zawodów Robotów Sumo Challenge 2014 w kategorii LEGO Sumo

15 listopada 2014 r. w Łodzi odbyły się  Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge 2014.

Podczas zawodów można było podziwiać zmagania kilkuset robotów stworzonych przez studentów, licealistów i wielu pasjonatów robotyki z Polski i zagranicy.

Podczas konkurencji Sumo, walka odbywa się pomiędzy dwoma robotami, których celem jest wypchnięcie przeciwnika poza ring. Roboty są w pełni autonomicznie, a każda decyzja i działanie robota zależne jest od jego algorytmu walki. To najbardziej znana i charakterystyczna konkurencja turniejów robotycznych.

W tym roku w kategorii LEGO Sumo zwyciężył robot Orion, stworzony przez Studentki 1. roku naszego Wydziału na kierunku Automatyka i robotyka. Zwycięski zespół utworzyły panie:

Karolina Borkowska

Kamila Joanna Lis

Kinga Maria Staszkiewicz

Zwycięski zespół przynależy do Koła Naukowego Robotyki Bionik, prężnie działającego na naszym Wydziale.

Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni, że już na początku studiów umiejętności naszych studentów pozwalają Im odnosić sukcesy w rywalizacjach międzynarodowych.