Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 (semestr letni) i uroczyste wręczenie dyplomów

W sobotę 18.02.2016 r. o godz 11:00 w Małej Auli Gmachu Głównego PW odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 (semestr letni), a także miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom WEiTI.

W licznym gronie przybyli nowi Studenci oraz Absolwenci Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Nowych Studentów powitał Rektor PW prof. dr hab inż. Jan Szmidt, Dziekan Wydziału WEiTI prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba wraz z gronem Prodziekanów: prof. dr. hab. inż. Piotrem Tatjewskim (Prodziekan ds. Nauki), dr. inż. Danielem Paczesnym (Prodziekan ds. Nauczania), dr. inż. Zbigniewem Gajo (Prodziekanem ds. Studenckich) oraz prof. dr. hab. inż. Cezarym Zielińskim (Prodziekan ds. Ogólnych).

Uczestnicy wydarzenia wysłuchali przemówienia Dziekana WEiTI. Prof. Krzysztof Zaremba przedstawił Wydział jako wiodący w dziedzinie elektroniki, telekomunikacji i informatyki, a także podkreślił, że student tych kierunków powinien posiadać nieprzeciętną wyobraźnię i odznaczać się niesłabnącą ciekawością świata.

Wykład inauguracyjny wygłosił prof. nzw. dr hab. inż. Krzysztof Szczypiorski (Instytut Telekomunikacji) ekspert w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Prelegent opowiedział między innymi o opracowanej przez siebie metodzie "StegIbiza", która jest algorytmem służącym do ukrywania informacji w muzyce tanecznej.  Wystąpił również Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Jacek Karczewski.

Po wysłuchaniu tradycyjnego Gaudeamus Igitur studenci udali się spotkania dla nowych Studentów i poczęstunek dla Absolwentów.

Absolwentom gratulujemy osiągnięć i trzymamy kciuki za powodzenie na ścieżce zawodowej, zaś nowym Studentom życzymy, aby czas spędzony w murach naszej Uczelni był owocny i obfitował w naukowe sukcesy!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ!!!