Klub Studencki Amplitron wczoraj i dziś

W ramach projektu "Ocalić od zapomnienia" udało się odnaleźć stare fotografie Klubu Studenckiego Amplitron, który od lat prężnie działa na naszej Uczelni. Jest to doskonała okazja, aby przypomnieć jego historię i zaprezentować, jak zmienił się na przestrzeni lat. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Klub Studencki Amplitron powstał w 1970 roku. Legenda głosi, że pewnego dnia do władz Wydziału EiTI zgłosił się przedstawiciel rządu PRL. Tak mogła wyglądać rozmowa, podczas której zapadła decyzja o założeniu Klubu:

- Gdzie jest klub?

- Nie ma...

- Zrobić!

I tak powstał Amplitron, który działa i umila życie studentów do dnia dzisiejszego.

Jego pierwszym kierownikiem był Jerzy Charon, a pierwszą siedzibą archiwum Biblioteki WEiTI. Początkowo, jak większość organizacji studenckich w okresie PRL, Klub działał pod egidą Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej.

Na przestrzeni lat stał się organizacją niezależną, która zabierała głos podczas podejmowania decyzji dotyczących naszej uczelni. Obecnie Klub ma swoich przedstawicieli w Parlamencie Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej.

Celem istnienia Amplitronu od zawsze była organizacja imprez kulturalnych. W latach 70. i 80. Klub organizował wydziałowe otrzęsiny, turnieje brydżowe, imprezy pod nazwą „gama gier logicznych” oraz giełdy elementów i podzespołów elektronicznych.

Prowadzono „kawiarenkę muzyczną” oraz kursy tańca towarzyskiego. Działał także klubowy teatr NN oraz grupa balladowa. Za swoją działalność Amplitron dwukrotnie (w roku 1978 i 1980), otrzymał „Czerwoną Różę” – główną nagrodę w Ogólnopolskim Turnieju Klubów Studenckich.

W latach 2005–2007  Klub przeszedł całkowitą metamorfozę – począwszy od powtórnego uroczystego otwarcia w 2007 roku nadal umila wolny czas naszym studentom.

Dziś działa nie tylko na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, ale nagłaśnia i oświetla prawie wszystkie wielkie imprezy odbywające się na Politechnice Warszawskiej.

Kieruje nim grupa uśmiechniętych i pełnych energii młodych ludzi, którzy udowadniają, że można efektywnie łączyć naukę z dobrą zabawą:

Klub nigdy nie jest pusty. Studenci chętnie przychodzą, aby pograć w gry planszowe, posłuchać dobrej muzyki, czy po prostu miło spędzić czas.

Z Klubem Amplitron można rozwijać swoje talenty i regularnie występować podczas Jam Sessions lub wziąć udział w kursie salsy kubańskiej!