Koło Naukowe Robotyki BIONIK znów na szczycie podium!

Od takich wiadomości można zaczynać tydzień! W sobotę 20 maja 2017 r. obył się Międzynarodowy Turniej Robotów East Robo 2017.

Nasi reprezentanci –  Marta Bicka, Tomasz Łempicki i Maciej Radzimirski z Koła Naukowego Robotyki BIONIK –  znów okazali się bezkonkurencyjni i zajęli 1. i 2. miejsce w kategorii Lego Sumo Competition. Michał Dębski i Michał Kowalewski zdobyli 1. miejsce w kategorii Line Follower Lego!

(na zdjęciu Marta Bicka, Tomasz Łempicki i Maciej Radzimirski)

Serdecznie gratulujemy!

Międzynarodowy Turniej Robotów EastRobo 2017 był szóstą edycją imprezy skierowanej do miłośników robotyki, organizowaną na Politechnice Białostockiej. Zawody powstały z myślą o wypełnieniu luki na robotycznej mapie Polski. Celem wydarzenia jest popularyzacja robotyki wśród studentów i młodzieży.

Imprezę organizują studenci działający z koła naukowego: Mobilne Systemy Inteligentne, Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej.

Zawodnicy zmierzyli się ze sobą w następujących konkurencjach:

Mini Sumo
LEGO Junior Sumo
LEGO Mini Sumo
LEGO Linefollower
Linefollower
Freestyle

Michał Dębski – zwycięzca kategorii Line Follower Lego

Zapraszamy do śledzenia poczynań Koła Naukowego Robotyki BIONIK >>NA FACEBOOKU.