"Od pomysłu do demonstratora" na WEiTI PW w semestrze letnim 2019 w ramach X-Lab

Jeżeli chciałbyś spróbować swoich sił w pracy nad rzeczywistym, ważnym wyzwaniem we współpracy z dużym i firmami oraz przy wsparciu profesjonalnych ekspertów technologicznych, jeżeli chciałbyś poznać kontekst i standardy komunikacji w biznesie, a dodatkowo intryguje ciebie hasło bimodalnej architektury aplikacji korporacyjnych, to znalazłeś się w dobrym miejscu.

Uwaga - zgłoszenia są przyjmowane jeszcze do 3 kwietnia 2019 r.

Nasze zajęcia to:

1) Kilkuosobowe zespoły studentów skonfrontowane z wyzwaniem sformułowanym przez przedsiębiorstwa, głównie (ale nie tylko!) z zakresu analityki predykcyjnej, sztucznej inteligencji, zintegrowanych systemów zarządzania, architektury mikroserwisów

2) Regularny kontakt z przedstawicielami biznesu i partnerem technologicznym - SAP, dzięki czemu szybko mogą powstać prototypy funkcjonalne.

3) Mentoring i wsparcie również w zakresie skutecznej komunikacji i prezentacji.

4) 3 punkty ECTS w klasie PP  (istnieje możliwość 1 pkt. ECTS w klasie PZ na studiach drugiego stopnia)

RAMOWY HARMONOGRAM PROJEKTU:

Druga połowa marca - kick-off meeting, wdrożenie do Sap Cloud Platform, warsztaty z narzędzi predykcyjnych oraz budowy aplikacji na SAP Cloud Platform

Początek kwietnia - spotkania z przedstawicielami firm, przedstawienie wyzwań

kwiecień/maj - praca w zespołach, konsultacje z ekspertami, spotkania z firmami (według potrzeb zespołu)

ostatni tydzień semestru - otwarte prezentacje wszystkich zespołów przed przedstawicielami firm

Program jest dedykowany głównie do studentów 4 ostatnich semestrów studiów inżynierskich, ale każda osoba jest mile widziana.

Szczegółowy harmonogram:

Spotkania odbywają się (z pewnym wyjątkiem!) w czwartki w godz. 14:15-16:00 w xLab. Harmonogram spotkań jest następujący:

11.IV Spotkanie startowe, wprowadzenie do projektu, świata SCP, architektury bi-modalnej, dobór narzędzi do klas problemów

16.IV  Spotkanie z przedstawicielami przedsiębiorstw, przedstawienie wyzwań - UWAGA, termin do potwierdzenia, wyjątkowo jest to wtorek

25.IV Warsztaty technologiczne - budowa rozwiązań na SCP + konsultacje technologiczne

9.IV Warsztaty - przedstawienie problemu i koncepcji rozwiązania

16.V Warsztaty z przedstawicielami przedsiębiorstw - pierwsza weryfikacja koncepcji rozwiązania

23.V Konsultacje z SAP lub przedstawicielami przedsiębiorstw według potrzeb

30.V Konsultacje z SAP lub przedstawicielami przedsiębiorstw według potrzeb

06.VI Konsultacje z SAP lub przedstawicielami przedsiębiorstw według potrzeb

13.VI Dry-run, prezentacje próbne

18.VI Prezentacje końcowe

REGULAMIN_od pomysłu do demonstratora (pdf, 186,31 kB)

Relacja z pierwszej edycji w semestrze zimowym 2018/2019 tutaj.

Zaaplikuj do programu przez >>FORMULARZ ONLINE

Inne informacje są tutaj.