Porozumienie o współpracy między WEiTI a Ministerstwem Finansów

W dniu 6 kwietnia 2018 roku w siedzibie Ministerstwa Finansów nastąpiło podpisanie przez Minister Finansów Panią prof. dr hab. Teresę Czerwińską i Dziekana Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych prof. dr hab. inż. Krzysztofa Zarembę dokumentu „Porozumienie o współpracy”.

Zawarte porozumienie obejmuje działalność naukową, badawczą oraz realizację wspólnych projektów w obszarze analitycznym oraz infrastruktury IT.

W spotkaniu – ze Strony Wydziału – uczestniczył również Dyrektor Instytutu Informatyki Pan prof. dr hab. inż. Jarosław Arabas, który odpowiada za koordynację współpracy.

Porozumienie otwiera drogę do realizacji na potrzeby MF projektów edukacyjnych, naukowych i badawczych również z udziałem studentów i doktorantów naszego Wydziału.

Podczas uroczystości podpisania Porozumienia Pani Minister przyznała, że bardzo liczy na współpracę ze studentami i kadrą naukową i że w Ministerstwie Finansów jest dużo wyzwań do podjęcia, gdzie studenci mogą zdobywać cenne doświadczenie zawodowe. Dziekan Wydziału podkreślił, że Ministerstwo Finansów to interesujące miejsce do odbycia praktyk studenckich, a na informatyków czekają ciekawe i nietypowe wyzwania.

Porozumienie o współpracy między Ministerstwem Finansów a Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych PW będzie obowiązywać do 31 sierpnia 2020 r.

>>PRZEJDŹ NA STRONĘ INTERNETOWĄ MINISTERSTWA FINANSÓW