Studenci WEiTI wśród zwycięzców P&G IT Hackathonu 2017

Studenci Politechniki Warszawskiej mieli 24 godziny, żeby stworzyć rozwiązanie wykorzystujące technologię voice recognition i zachwycić koncern Procter&Gamble. Okazali się na tyle skuteczni, że wygrali polską edycję konkursu! Wśród zwycięzców są przedstawiciele naszego Wydziału!

W zespole "Lead 1", który wziął udział w maratonie programistycznym organizowanym przez Procter&Gamble, wystąpili:  Estera Jurczyk (WIP), Piotr Antosiuk (WEiTI), Andrzej Daniluk (WEiTI), Michał Kuliński (MEiL) i Damian Marczak (MEiL) z Politechniki Warszawskiej. Konkurs pod hasłem "Naucz nasze marki mówić" odbywał się w kilku europejskich miastach równolegle. Uczestnicy mieli trudne, ale ciekawe zadanie stworzenia rozwiązania, które będzie wykorzystywać coraz modniejszą technologię rozpoznawania mowy (voice recognition).

Każdy zespół miał przez dobę do dyspozycji własny pokój, w którym mógł swobodnie pracować. Drużyny miały dostęp do asystenta głosowego Amazon Web Service (AWS) Alexa, pozwalającego na intuicyjną komunikację za pośrednictwem komend głosowych, jak również do klastra danych, udostępnionego przez P&G.

Naszym studentom udało się stworzyć prototyp i opracować całą koncepcję doradztwa, oceniania i inteligentnego systemu wysyłki w lokalnych grupach zakupowych. – Nasz prototyp pokazywał, jakie pytania muszą zostać zadane beneficjentowi przed i po zakupie produktu, tak, aby optymalnie poinformować go o dobranych dla niego produktach, możliwościach inteligentnej wysiłki oraz sprawnie zebrać od niego opinie o produkcie - tłumaczy Michał Kuliński. - Zrobiliśmy to na przykładzie wyboru szczoteczki Oral-B.

Dla organizatorów ważna była innowacyjność rozwiązania, jednak liczyły się także takie elementy, jak dostosowanie rozwiązania dla osób starszych czy troska o środowisko.

Zwycięzcy otrzymali nagrodę w wysokości 5000 zł oraz pełny bezpłatny dostęp do przestrzeni coworkingowej Mindspace w Warszawie przez trzy miesiące. Organizator hackathonu zadeklarował zainteresowanie dalszymi pracami nad pomysłem naszych studentów.

/za www.pw.edu.pl /