Szkoły letnie na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych

W drugiej połowie lipca 2018 r. na naszym Wydziale odbyły się zajęcia w ramach szkół letnich. W tej pionierskiej inicjatywie wzięli udział goście z Chin.

W dniach 1730 lipca 2018 r. Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych przy wsparciu Koła Naukowego Robotyki BIONIK po raz pierwszy zorganizował szkoły letnie.

Było to również pierwsze takie wydarzenie na Politechnice Warszawskiej!

W wykładach i ćwiczeniach laboratoryjnych uczestniczyło łącznie ponad 70 osób z dwóch Uniwersytetów w Chinach:

• Pierwsza grupa z Chongqing Jiaotong University w Chongqing (Chiny) odwiedziła nasz Wydział w dniach 1730 lipca 2018 r., a jej tematem przewodnim było modelowanie manipulatorów. Wykłady prowadził prof. dr hab. inż. Cezary Zieliński.
  • Druga grupa przybyła w dniach 2328.07.2018 r. z University of Electronic Science and Technology of China (UESTC) w Chengdu (Chiny), a jej uczestnicy skoncentrowali się na zagadnieniu modelowania sterowania predykcyjnego. Zajęcia prowadził prof. PW dr hab. inż. Maciej Ławryńczuk.

Oprócz zgłębiania naukowych zagadnień, uczestnicy szkół letnich mieli okazję zwiedzić Warszawę. Inicjatywa spotkała się z pozytywnymi reakcjami uczestników i niewykluczone, że będzie kontynuowana w przyszłości.