Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/19 i ceremonia wręczenia dyplomów

W dniu 1 października 2018 r. uroczyście zainaugurowaliśmy rok akademicki 2018/2019. Absolwenci Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW otrzymali dyplomy.

Uroczystość inauguracji roku akademickiego i ceremonia wręczenia dyplomów absolwentom WEiTI odbyła się w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej o godzinie 18:00. Dziekan prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba przywitał zaproszonych gości, przedstawił nowym studentom najważniejsze osoby na Wydziale i przemówił do zebranych, aby dodać motywacji na nowy rok akademicki.

Po przemówieniu Dziekana studenci rozpoczynający studia na 1. roku złożyli ślubowanie. Następnie Dziekan Zaremba wręczył listy gratulacyjne osobom, które w procesie rekrutacji uzyskały najlepsze wyniki.

Jego Magnificencja Rektor PW prof. dr hab. Jan Szmidt w swoim przemówieniu dotknął między innymi kwestii nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Głos zabrała także przewodnicząca Samorządu Studentów Joanna Pudełko, która zachęcała do aktywnego zaangażowania w życie studenckie.

Absolwenci, którzy ukończyli studia minimum 50 lat temu otrzymali z rąk Dziekana Złote Dyplomy.

Tegoroczni absolwenci WEiTI również otrzymali dyplomy – owoc swojej pracy w czasie studiów. Po tej doniosłej chwili mogli wysłuchać Jacka Karczewskiego, Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów WEiTI, który bardzo dobrze zna realia życia absolwenta Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Po odśpiewaniu Gaudeamus rozpoczął się wykład inauguracyjny. Prelekcję pt. "Matematyka spotka się z techniką: próbkowanie sygnałów wczoraj, dziś, jutro" wygłosił dr hab. inż. Jacek Misiurewicz, prof. PW.

Gdy oficjalna część uroczystości dobiegła końca, przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek. Studenci pierwszego roku udali się na dalszą część inauguracji w Gmachu Elektroniki.

>>OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA