Wystawa zdjęć z wypraw Akademickiego Klubu Turystycznego "Maluch" w Bibliotece Cyfrowej Biblioteki Wydziału WEiTI PW

Od 3 czerwca br trwa wystawa zdjęć z wypraw Akademickiego Klubu Turystycznego "Maluch", który ma siedzibę na naszym wydziale.

Górskie wycieczki, rajdy rowerowe, spływy kajakowe… Od ponad 50. lat klub organizuje wyjazdy w różne zakątki Polski, a także świata. Większość z uczestników rozpoczęła swoją przygodę z klubem od Zerówki, wędrując lasami  i dolinami Bieszczadów i Beskidów. Wyjazd tradycyjnie odbywa się w połowie września. Organizowane są cykliczne wyjazdy, takie jak Zerówka Malucha, Rajd na Bezludną Wyspę, Rajd I Roku, Rajd Mikołajkowy czy Sylwester w Ropiance.

W Ropiance w Beskidzie Niskim klub posiada własną chatkę studencką – drewniany dom położony w urokliwej dolince z dala od zgiełku miast i osad ludzkich. Można tam gotować na piecu kaflowym, wodę  przynosić ze studni, a wnętrze rozświetlać lampami naftowymi i świecami. Chatka Malucha jest otwarta podczas wakacji studenckich, a także w wybrane długie weekendy.

Raz w miesiącu odbywają się spotkania na wydziale w godz. 18:00 - 22:00, by wspólnie pograć i pośpiewać piosenki turystyczne oraz poezję śpiewaną. W tym roku świętowane jest 55-lecie istnienia klubu. 25 maja br. odbyły się obchody tego jubileuszu. Na wszystkie wyjazdy ogłoszone na stronie internetowej klubu lub na profilu na Facebooku, może się zapisać każdy – nie trzeba być członkiem klubu.

Szczegóły na stronach: http://maluch.elka.pw.edu.pl/

oraz www.facebook.com/aktmaluch

Serdecznie zapraszamy na wystawę!