Znamy wyniki konkursu "Innovators under 35" – Przedstawiciele WEiTI docenieni!

Założony w 1861r. Massachusetts Institute of Technology, to według QS World University Ranking aktualnie najlepsza uczelnia na świecie. Od 1899r., z pewnymi przerwami, uczelnia wydaje periodyk MIT Technology Review, który jest najstarszym czasopismem naukowo-technicznym na świecie.

Od 1999r. redakcja MIT Technology Review organizuje konkurs „Innovators under 35”, którego celem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych młodych naukowców i przedsiębiorców, autorów innowacyjnych rozwiązań w skali światowej.

Jednym z laureatów poprzednich edycji był m.in. Mark Zuckerberg – twórca Facebook’a. Aktualnie konkurs obejmuje edycje krajowe organizowane w 22 państwach w świata uważanych przez organizatorów za najbardziej perspektywiczne. Od 2015r. konkurs organizowany jest także w Polsce.

W roli sędziów tegorocznej polskiej edycji konkursu „Innovators under 35” wystąpili przedstawiciele społeczności WEiTI: dr inż. Janusz Marszalec, dr hab. inż. Tomasz Starecki, dr inż. Bogusław Węgliński, prof. nzw. dr hab. inż. Krzysztof Szczypiorski. Doceniając profesjonalizm ich pracy, organizator poprosił ich również o sędziowanie w edycjach krajowych w innych państwach, co jest dla nas dodatkowym powodem do dumy.

Organizatorzy konkursu „Innovators under 35” corocznie nadają tytuł „Influencer” osobom z całego świata, które mają wpływ na rozwiązywanie globalnych wyzwań. W tym roku otrzymał go Jacek Karczewski - Prezes Stowarzyszenia Absolwentów WEiTI.

W dniu 28 czerwca 2016 odbyła się gala, podczas której ogłoszono nazwiska laureatów konkursu. Wśród nich jest także przedstawiciel Politechniki Warszawskiej dr inż. Grzegorz Wróblewski.

Pełna lista laureatów dostępna jest TUTAJ.

Serdecznie gratulujemy sukcesów Przedstawicielom naszego Wydziału!