Od pomysłu do demonstratora – innowacyjne zajęcia na WEiTI!

xLab zaprasza na spotkanie z praktykami cyfrowej rewolucji! 18 października, o godz. 14:15 w Audytorium Centralnym, praktycy opowiedzą o cyfrowej rewolucji, a dla zainspirowanych studentów zaproponujemy nowe zajęcia projektowe!

Celem strategicznym spotkania jest wspieranie kształtowania ekosystemu współpracy pomiędzy uczelnią a biznesem, również w wymiarze dydaktycznym. Na spotkaniu posłuchamy dwóch inspirujących wystąpień:

1. Droga do cyfrowej rewolucji w świecie 5G, Internetu Rzeczy i Przemysłu 4.0 – bez(krytyczne) przemyślenia ku czemu zmierzamy i jak się do tego przygotować.

Tomasz Matuła jest ekspertem i menedżerem zajmującym się m.in. cyberbezpieczeństwem, cloud computingiem, nowoczesnymi usługami ICT, usługami IT i SLM. Był szefem tego obszaru w Orange Polska.

Absolwent Politechniki Śląskiej. W 2002 r. uzyskał Międzynarodowy Dyplom Managementu IFG (MBA) Francuskiego Instytutu Zarządzania, w 2009 r. ukończył Advanced Management Program IESE Uniwersytetu Nawarra. Zdobył tytuł „CIO Roku” w 2010 r., od tego czasu uczestniczy w obradach jury konkursu. W 2016 r, został wyróżniony tytułem Digital Leader of the Year CIONET POLSKA. W roku 2017 został finalistą European CIO of the Year.

Jego pasją jest praktyczne wykorzystanie nowoczesnych technologii w biznesie, zarządzanie oraz skuteczne wykorzystanie wiedzy i kompetencji pracowników.

2. Innowacje oparte o analizy predykcyjne, uczenie maszynowe, blockchain i proces mining jako ewolucyjny sposób ucieczki z Pułapki Czerwonej Królowej

Marcin Słomka posiada ponad 18 lat doświadczenia w obszarze BI:  zarządzał  zespołem architektów rozwiązań BI współodpowiedzialnym za rozwój Hurtowni Danych (~100 TB), systemów raportowych i analiz predykcyjnych w sektorze telekomunikacyjnym - wspierając analitycznie procesy  zarządzania ryzykiem aktywacji, sprzedaży, zatrzymania i windykacji.  Brał aktywny udział w projektach segmentacji klientów opartych o LTV, wdrożeniach systemów klasy Campaign Management, zajmował się  problematyką  analizy perswazyjnej na masową skalę (up-lift modelling), zastosowaniem technik analizy sieci społecznych w systemach rekomendacyjnych oraz zagadnieniem optymalizacji procesów z wykorzystaniem  narzędzi klasy Process Mining.

Obecnie pomaga klientom SAP  na całym świecie zrozumieć i zdyskontować potencjał jaki niesie ze sobą analityka predykcyjna i techniki Machine Learning.

Prywatnie pasjonat  wspinaczki wysokogórskiej i whisky single malt.

Zapraszamy wszystkich chętnych, ale najbardziej studentów, którzy są zainteresowani realizacją w wydziałowej przestrzeni xLab zajęć projektowych we współpracy z biznesem. Spotkanie jest jednocześnie inicjacją projektu "Od pomysłu do demonstratora". Więcej szczegółów dotyczących projektu można znaleźć >>TUTAJ.

Czwartek, 18.10.2018, godz. 14:15, Audytorium Centralne.