Laboratorium Biometrii i Uczenia Maszynowego

Spis artykułów

  1. Ogólna charakterystyka
  2. Laboratorium Biometrii i Uczenia Maszynowego
  3. Laboratorium Komputerowych Systemów Sterowania
  4. Laboratorium Robotyki

Laboratorium jest miejscem prowadzenia badań naukowych przez członków Zespołu Biometrii i Uczenia Maszynowego, projektów Koła Naukowego Biometrii oraz bieżących zajęć dydaktycznych do przedmiotu BIT (Biometryczna Identyfikacja Tożsamości). W Laboratorium projektujemy własne metody i systemy biometryczne, tworzymy techniki zwiększające bezpieczeństwo sensorów biometrycznych, wykonujemy profesjonalne testy bezpieczeństwa urządzeń biometrycznych, a roboty mobilne uczymy skomplikowanych zadań (np. biegania) z wykorzystaniem metod uczenia przez wzmacnianie.

 

Laboratorium zawdzięcza swój aktualny kształt stałej i intensywnej rozbudowie (ostatnio dzięki funduszom wydziałowego projektu FOTEH). W chwili obecnej jest ono bogato wyposażone w sprzęt i oprogramowanie biometryczne oraz aparaturę pomiarową, w tym urządzenia komercyjne będące podstawą wielu zaawansowanych systemów biometrycznej kontroli dostępu na świecie. W Laboratorium, oprócz własnych prototypowych konstrukcji wykorzystywanych w nowych badaniach, posiadamy m.in. kamery i systemy rozpoznawania tęczówki, systemy obrazowania 3D, systemy obrazowania termowizyjnego i w bliskiej podczerwieni, systemy rozpoznawania żył palca i dłoni, tablety graficzne do pomiaru podpisu odręcznego oraz systemy rozpoznawania podpisu, czytniki linii papilarnych (wykorzystujące różne techniki pomiaru: optyczną, pojemnościową, termiczną i ciśnieniową), profesjonalny zestaw daktyloskopijny, urządzenie do pomiaru fal mózgowych (EEG), roboty mobilne, i wiele innych.

 

Zapraszamy na stronę Zespołu http://zbum.ia.pw.edu.pl, na której znajdziecie Państwo więcej informacji na temat naszych prac.

Kontakt

dr inż. Adam Czajka

aczajka@elka.pw.edu.pl

tel. 22 234 7805