Zbliża się konferencja STEM Education for Innovation

Science, Technology, Engineering, Mathematics czyli "STEM" to te obszary, przez które ścieżka edukacyjna i zawodowa wiodą do szeroko rozumianej nauki, branży technologicznej i do styku badań z przemysłem. Stanowią one podstawę ekosystemu sprzyjającego innowacyjności, rozwojowi gospodarczemu i społecznemu.

Głównym celem konferencji "STEM Education for Innovation" jest wypracowanie rozwiązań zapewniających przyspieszenie rozwoju cywilizacyjnego Polski dzięki lepszemu nauczaniu przedmiotów STEM i skuteczniejszemu rozwijaniu ścieżek kariery w naukach ścisłych i technicznych. Wśród głównych wątków konferencji jest wzmocnienie działań na rzecz uwolnienia potencjału kobiet w obszarze STEM - wciąż niewystarczająco wykorzystywanego - oraz potrzeby kompetencyjne branży ICT.

Konferencja "STEM Education for Innovation" odbędzie się w dniach 31 maja-1 czerwca 2016 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Organizatorzy konferencji przewidują specjalną ofertę dla młodych, utalentowanych adeptek STEM – inżynierek, informatyczek, wynalazczyń, innowatorek i olimpijek z przedmiotów ścisłych -  Przestrzeń dla Wschodzących Gwiazd STEM . Odbywać się tu będą sesje speed-mentoringu z paniami, które odniosły już sukces w nauce i technologii, warsztaty kariery, sesje inspiracji rozwojowej. Prezentowane będą także stypendia "Nowe technologie dla dziewczyn" Intel i Perspektywy i program akceleracyjny "Girls go start-up! Academy".

 

Więcej informacji o konferencji można znaleźć  tutaj.