Aktualności

Doktorat honoris causa Politechniki Łódzkiej dla Profesora Andrzeja Jakubowskiego

Prof. Andrzej Jakubowski wybitny naukowiec w zakresie mikroelektroniki otrzymał godność i tytuł doktora honoris causa Politechniki Łódzkiej

Uroczyste posiedzenie Senatu ma miejsce w środę 2 kwietnia 2014 r. w audytorium im. A. Sołtana przy ul. Stefanowskiego 1/15. Początek uroczystości o godz. 11.00.

Profesor Jakubowski należy do wybitnych naukowców i inżynierów. Jest twórcą polskiej szkoły naukowej w dziedzinie modelowania i technologii przyrządów półprzewodnikowych. Jego główny obszar działalności zawodowej to szeroko rozumiana technologia struktur półprzewodnikowych i konstrukcja urządzeń elektronicznych. Ma znaczący wkład w dziedzinie konstrukcji aparatury elektronicznej, głównie dla celów diagnostyki struktur i przyrządów półprzewodnikowych.

W ramach współpracy z Politechniką Łódzką prof. Jakubowskiego prowadził zaproszone wykłady oraz seminaria dla doktorantów. Jako recenzent dorobku naukowego ma znaczący wkład w rozwój kadry Wydziału EEIA. Bardzo cenna była też pomoc prof. Jakubowskiego przy tworzeniu Laboratorium Technologii Przyrządów Półprzewodnikowych.

Serdecznie gratulujemy!

Sylwetka naukowca