Aktualności

Indywidualna nagroda naukowa Wydziału IV Nauk technicznych PAN dla dr. hab. inż. Macieja Ławryńczuka

Komisja Nagród Wydziału wyróżniła tą prestiżową nagrodą indywidualną m.in. dr. hab. inż. Macieja Ławryńczuka za monografię "Computationally Efficient Model Predictive Control Algorithms" oraz za cykl dziesięciu publikacji na temat efektywnych obliczeniowo nieliniowych algorytmów regulacji predykcyjnej.

Nagrody przyznawane są naukowcom poniżej 45 roku życia, zatrudnionym w instytutach naukowych PAN, uczelniach wyższych oraz instytutach badawczych. Zgłaszane do nagrody prace nie mogą być opublikowane dawniej niż w ciągu ostatnich czterech lat kalendarzowych, a ponadto muszą spełniać kryterium twórczej pracy naukowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!

Sylwetka naukowca