Studenci naszego Wydziału laureatami programu Telecom Seeds for the Future

3 listopada 2014 r. zakończyła się pierwsza polska edycja programu Huawei „Telecom Seeds for the Future” - międzynarodowy program na rzecz innowacji i edukacji technicznej. Honorowy patronat nad polską edycją objęło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Projekt umożliwił studentom i absolwentom kierunków ścisłych zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu technologii teleinformatycznych (ICT). W Polsce do programu przystąpiło pięć uczelni technicznych. Dziesięciu wyróżnionych studentów, którzy wykazali się wyjątkową wiedzą z obszaru ICT, wzięło udział w dwutygodniowych, międzynarodowych warsztatach w Chinach, prowadzonych przez ekspertów z Huawei. Wśród laureatów jest aż dwóch studentów z naszego Wydziału: panowie Michał Cieszko i Jakub Wilkowski. Poprosiliśmy Ich, aby opowiedzieli o swoich największych osiągnięciach naukowych oraz opisali pełen wrażeń tydzień w Chinach.

Jakub Wilkowski: Moim najważniejszym osiągnięciem było zakwalifikowanie artykułu opartego o badania z mojej pracy inżynierskiej na Krajową Konferencję Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji 2014, gdzie otrzymałem pierwszą nagrodę w konkursie na najlepszy referat przedstawiony przez młodego autora. Temat referatu to "Antena mikropaskowa zasilana linią koplanarną dla WLAN IEEE 802.11ad".  Za tą samą prace magisterką otrzymałem wyróżnienie w programie Huawei "Telecom Seeds for the Future".

 

 

 

Michał Cieszko: W konkursie Telecom seeds for the Future organizowanym przez firmę Huawei nagrodzono moją pracę magisterską "Graph Based Messaging Apis - projekt oraz implementacja systemu do komunikacji masowej".

Projekt jest realizacją systemu do komunikacji masowej, który został stworzony w oparciu o najnowsze technologie darmowego oprogramowania. Użytkownicy aplikacji webowej mają do dyspozycji trzy kanały komunikacji SMS, USSD oraz e-mail - pozwalające na wysyłanie powiadomień przez dedykowane interfejsy API.

Podczas pierwszego tygodnia warsztatów w Chinach uczestniczyliśmy w zajęciach na uniwersytecie w Pekinie. Poznawaliśmy język, pismo i tradycję Chin. Zostaliśmy zaproszeni także do polskiej ambasady, gdzie mieliśmy okazje opowiedzieć o swoich pracach naukowych.

W drugim tygodniu pobytu braliśmy udział w warsztatach technologicznych, które odbywały się w głównej siedzibie firmy Huawei w Shenzhen. Mieliśmy możliwość zapoznania się z najnowszymi dostępnymi rozwiązaniami oferowanymi przez firmę. W ostatnim dniu naszego pobytu zwiedziliśmy Hong Kong.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za Wasz dalszy rozwój!

Zachęcamy do obejrzenia filmu z wyjazdu do Chin

 

Przeczytaj o innych sukcesach Studentów naszego Wydziału:

Badania neuronów - nowe metody poznania działania ludzkiego mózgu. Rozmowa ze studentką Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW Anną Katarzyną Dębowską – laureatką programu „Diamentowy Grant” 2014

Gratulujemy sukcesu naszym Studentom: Pawłowi Mazurkowi i Konradowi Markowskiemu

Aplikacja SkyDe opracowana przez naszych Studentów zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

Studentki 1. roku naszego Wydziału zwyciężczyniami Międzynarodowych Zawodów Robotów Sumo Challenge 2014 w kategorii LEGO Sumo