Drzwi Otwarte na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych

23 i 24 kwietnia 2016 Politechnika Warszawska otworzyła swoje drzwi dla kandydatów na studia!  Prezentacje poszczególnych wydziałów i spotkanie informacyjne z Prorektorem ds. Studenckich prof. Władysławem Wieczorkiem, które odbywały się w Gmachu Głównym PW, przyciągnęły tłumy licealistów. Stoisko Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych cieszyło się dużym zainteresowaniem, a studenci z zaangażowaniem odpowiadali młodszym kolegom na najbardziej nurtujące pytania.

O godzinie 10:00 na Wydziale Elektroniki pojawili się pierwsi licealiści. Studenci częstowali ich popcornem, karmELKAmi i zapraszali na pokazy przygotowane przez Koła Naukowe WEiTI. Prawie jak w kinie? Owszem, bo najliczniej reprezentowane były Koła: Polygon (Koło Naukowe Twórców Gier), Onyks (Koło Naukowe Mikrosystemów) i Bionik (Koło Naukowe Robotyki), które słyną z  widowiskowych projektów. Kandydaci mogli przetestować gry, obejrzeć roboty i zaprzyjaźnić się ze sprzętem, z którym będą mieli styczność na zajęciach. Pytaniom nie było końca.

W samo południe przyszła pora na pierwszy (i w wielu przypadkach na pewno nie ostatni) wykład na WEiTI, który poprowadził Prodziekan ds. Studenckich Zbigniew Gajo w asyście przedstawicieli instytutów. Tutaj każdy kierunek miał swoje 5 minut, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Ile osób już się zdecydowało? O tym przekonamy się już niebawem.

Jedną z głównych atrakcji było zwiedzanie Laboratoriów WEiTI, co dla wielu uczestników Dni Otwartych okazało się najprawdziwszą grą na orientację. Organizatorzy zadbali więc także i o to, aby Kandydaci mieli możliwość, jak najlepiej poznać logistykę Wydziału. Robotyka, akustyka, technika cyfrowa i 3D – to tylko kilka tematów, z którymi można było spotkać się w laboratoriach. Kandydaci już przyzwyczajali się do „zaliczania” laboratoriów zbierając punkty za wizytę w każdym z nich. Dla najlepszych Wydziałowa Rada Samorządu – nasi Studenci, którzy dbali o gościnną atmosferę podczas Dni Otwartych – przygotowała nagrody.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Z wieloma kandydatami mamy nadzieję zobaczyć się w październiku : )