Badania i nauka

Aktualności

Zapraszamy na wykład Sinara and ARTIQ - towards the open-source scientific instrumentation

List Ministra Nauki Dariusza Wieczorka dot. cyklu seminariów z zakresu cyberbezpieczeństwa

Naukowiec z WEiTI w przełomowym eksperymencie CERN-u

Opaska do monitorowania stanu emocjonalnego

Seminarium POB Sztuczna Inteligencja i Robotyka: 21-22 lutego

Trzech laureatów YOUNG PW II z WEITI

Paweł Bortnowski, Marcin Lelit i Mariusz Sepczuk znaleźli się w gronie laureatów YOUNG PW II!

OTWARTE DRZWI - 1. miejsce Piotra Kompalki z WEiTI

Piotr Kompalka, student naszego Wydziału, zdobył I nagrodę w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu OTWARTE DRZWI.

Konrad Jędrzejewski odebrał nagrodę Best Paper Award

W ubiegłym tygodniu dr hab. inż. Konrad Jędrzejewski odebrał 1. nagrodę Best Paper Award za najlepszy artykuł konferencyjny pt. Passive Multistatic Localization of Space Objects using LOFAR Radio Telescope.

Postępy w ulepszaniu wizualizacji danych ALICE

Dzięki współpracy dr. hab. inż. Łukasza Graczykowskiego i badaczy z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW udało się udoskonalić algorytmy rekonstrukcji, a finalnie uzyskać dokładniejsze wizualizacje śladów cząstek. Wyniki opublikowano na łamach czasopisma Computer Physics Communications.

Dr inż. Maksym Figat zwycięzcą Konkursu o Nagrodę ABB

Naukowcy z WEITI pracują nad zastosowaniem systemu dialogowego w terapii CBT

Prof. Artur Janicki wykorzystuje metody sztucznej inteligencji, aby wesprzeć terapię chorób psychicznych. Jego projekt realizowany jest w ramach grantu badawczego POB SzIR.

Przedstawiciele WEITI poprowadzili zajęcia dla chińskich studentów

Finał projektu RING coraz bliżej!

Nagrody i wyróżnienia dla studentów WEiTI w konkursie na najlepsze prace dyplomowe TRUMPF Huettinger

Nagroda NATO dla prof. Mateusza Malanowskiego

Nasz laureat nagrody "Young Scientist Award" International Radar Symposium

Konkurs Engineer 4 Science 2023 rozstrzygnięty