Inżynieria biomedyczna (do roku 2017/2018) [ 1°]

6. Informatyka
  7. Informatyka (od 2019)
  8. Inżynieria biomedyczna
  9. Inżynieria biomedyczna (od 2018)
  10. Inżynieria internetu rzeczy
  11. Telekomunikacja
  12. Telekomunikacja (od 2019)

Kierunek: Inżynieria biomedyczna – wymagania programowe

W tabeli 1, oraz w tabeli 2, przedstawiono wymagania programowe  w zakresie przedmiotów technicznych na stacjonarnych studiach pierwszego stopnia na kierunku Inżynieria biomedyczna wyrażone w punktach ECTS, w rozbiciu na poszczególne klasy programowe. Tabela 1 dotyczy studentów, którzy rozpoczęli studia przed rokiem akademickim 2017/2018, natomiast tabela 2 dotyczy studentów, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2017/2018.

Uwaga

Ogólna struktura wymagań programowych, obejmujących również wychowanie fizyczne, języki obce, przedmioty nietechniczne, praktykę oraz dyplomowanie jest pokazana w artykule wprowadzającym ».

Wymagania programowe przedstawione w tabelach 1 i 2 dotyczą tylko przedmiotów technicznych.

Studenci, którzy rozpoczęli studia przed rokiem 2017/2018

Tabela 1. Wymagania programowe w zakresie przedmiotów technicznych dla kierunku Inżynieria biomedyczna
— dotyczy studentów, którzy rozpoczęli studia przed rokiem akademickim 2017/2018.

Klasa programowa ECTS
Matematyka 22
Fizyka 10
Chemia 6
Podstawy nauk medycznych 7
Podstawy informatyki 11
Podstawy inżynierii biomedycznej 9
Mechanika i wytrzymałość materiałów 16
Elektrotechnika, elektronika i automatyka 28
Obrazowanie medyczne i aparatura medyczna 18
Biomechanika 10
Przedmioty obieralne kierunku IB 27
Przedmioty obieralne techniczne 8
suma: 172

Uwaga. Wymaganie określone w klasie Przedmioty obieralne techniczne stanowi uzupełnienie wymagań programowych określonych w pozostałych klasach do sumarycznej liczby punktów ECTS wymaganych z przedmiotów technicznych.

Studenci, którzy rozpoczęli studia w roku 2017/2018

Tabela 2. Wymagania programowe w zakresie przedmiotów technicznych dla kierunku Inżynieria biomedyczna
— dotyczy studentów, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2017/2018.

Klasa programowa ECTS
Matematyka 22
Fizyka 10
Chemia 6
Podstawy nauk medycznych 7
Podstawy informatyki 12
Podstawy inżynierii biomedycznej 9
Mechanika i wytrzymałość materiałów 15
Elektrotechnika, elektronika i automatyka 28
Obrazowanie medyczne i aparatura medyczna 18
Biomechanika 10
Przedmioty obieralne kierunku IB 27
Przedmioty obieralne techniczne 8
suma: 172

Oznaczenia stosowane w tabelach:

• ECTS - Liczba punktów ECTS wymaganych w programie studiów.

Wymagania programowe w systemie USOS

Wymagania programowe są prezentowane w portalu USOS-web w nieco odmienny sposób. Są bowiem prezentowane stopniowo, dla kolejnych etapów (semestrów) programu studiów, gdzie wymagania każdego etapu zawierają w sobie wymagania wszystkich etapów poprzedzających, a dopiero wymagania określone dla ostatniego etapu stanowią wymagania dotyczące całego programu: