Informatyka (do roku 2019/2020) [ 2°]

6. Informatyka
  7. Informatyka (od 2020)
  8. Inżynieria biomedyczna
  9. Inżynieria biomedyczna (od 2020)
  10. Inżynieria internetu rzeczy
  11. Telekomunikacja
  12. Telekomunikacja (od 2021L)

Kierunek: Informatyka – wymagania programowe

W tabeli 1 przedstawiono ogólną strukturę wymagań programowych na stacjonarnych studiach drugiego stopnia na kierunku Informatyka. Wymagania programowe dla poszczególnych specjalności różnią się tylko w zakresie przedmiotów technicznych (podstawowych i zaawansowanych). Szczegółowe wymagania programowe w tym zakresie przedstawiono w kolejnych tabelach. Te wymagania dotyczą studentów, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2019/2020 lub w latach wcześniejszych.

Tabela 1. Struktura wymagań programowych na stacjonarnych studiach drugiego stopnia na kierunku Informatyka (dla wszystkich specjalności).

Klasa programowa lub przedmiot ECTS
Języki obce
 Język obcy - egzamin *) egzamin
Wychowanie fizyczne **)
Przedmioty ekonomiczno - społeczne 6
Przedmioty techniczne
 Przedmioty podstawowe 30
 Przedmioty zaawansowane 52
Dyplomowanie
 Pracownia problemowa magisterska 2
 Pracownia dyplomowa magisterska 6
 Przygotowanie pracy dyplomowej magisterskiej 20
 Seminarium dyplomowe magisterskie 1 2
 Seminarium dyplomowe magisterskie 2 2
 Redakcja i edycja pracy dyplomowej magisterskiej
suma: 120

*)  Nie ma obowiązku uzyskania jakichkolwiek punktów ECTS z klasy programowej „Języki obce”, natomiast istnieje obowiązek zdania egzaminu z języka: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego lub rosyjskiego - na poziomie B2.

**) Zaliczenie zajęć z wychowania fizycznego (30 godzin zajęć, 0 punktów ECTS) jest wymagane od studentów przyjętych na studia drugiego stopnia począwszy od roku akademickiego 2015/2016.

Program studiów drugiego stopnia na kierunku Informatyka dzieli się na dwie specjalności:

1. Inżynieria systemów informatycznych (ISI)
  2. Systemy informacyjno-decyzyjne (SID)

Szczegółowe wymagania programowe w zakresie przedmiotów technicznych dla obu specjalności przedstawiono w kolejnych tabelach. Te wymagania dotyczą studentów, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2019/2020 lub w latach wcześniejszych.

Specjalność: Inżynieria systemów informatycznych

Tabela 2. Wymagania programowe w zakresie przedmiotów technicznych na specjalności Inżynieria systemów informatycznych.

Klasa programowa ECTS
Przedmioty podstawowe specjalności ISI 30
Przedmioty zaawansowane
 Przedmioty zaawansowane specjalności ISI 30
 Przedmioty zaawansowane dowolne 22
suma: 82

Specjalność: Systemy informacyjno-decyzyjne

Tabela 3. Wymagania programowe w zakresie przedmiotów technicznych na specjalności Systemy informacyjno-decyzyjne.

Klasa programowa ECTS
Przedmioty podstawowe specjalności SID 30
Przedmioty zaawansowane
 Przedmioty zaawansowane specjalności SID 30
 Przedmioty zaawansowane dowolne 22
suma: 82

Uwaga. Wymaganie określone w klasie Przedmioty zaawansowane dowolne stanowi uzupełnienie wymagań programowych określonych w pozostałych klasach przedmiotów zaawansowanych technicznych do sumarycznej liczby punktów ECTS wymaganych z przedmiotów zaawansowanych.

Oznaczenia stosowane w tabelach:

• ECTS - Liczba punktów ECTS wymaganych w programie studiów.

Wymagania programowe w systemie USOS

Wymagania programowe są prezentowane w portalu USOS-web w nieco odmienny sposób. Są bowiem prezentowane stopniowo, dla kolejnych etapów (semestrów) programu studiów, gdzie wymagania każdego etapu zawierają w sobie wymagania wszystkich etapów poprzedzających, a dopiero wymagania określone dla ostatniego etapu stanowią wymagania dotyczące całego programu: