Aktualności

Prof. Krzysztof Kulpa wśród 20 nowych Ambasadorów Kongresów Polskich!

W dniu 3 czerwca 2016 w Warszawie odbyło się posiedzenie kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich, której zadaniem było wyłonienie tegorocznych laureatów Programu. Jednym z nich został Profesor naszego Wydziału – prof. dr hab. inż. Krzysztof Kulpa!

Honorowy Program Ambasadorów Kongresów Polskich adresowany jest do najwybitniejszych osobistości świata nauki i stowarzyszeń profesjonalnych, którzy w swych międzynarodowych środowiskach promują i upowszechniają wiedzę o atutach naszego kraju.

Program jest realizowany wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz organizację pozarządową Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce. Służy on promowaniu Polski, jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji.

Jego celem jest pozyskiwanie kongresów do Polski oraz udzielanie efektywnej pomocy w przyciąganiu takich imprez do naszego kraju przez Polaków działających w strukturach organizacji międzynarodowych, np. naukowców i profesjonalistów różnych branż.

Podobne programy Ambasadorów Kongresów stosowane są z powodzeniem w wielu krajach świata, jako narzędzie marketingu narodowego.

Gala Ambasadorów Kongresów Polskich podsumowująca działania programu w 2016 roku odbędzie się 22 września br. w  EC1 w Łodzi.

 

Pełna lista Ambasadorów dostępna jest TUTAJ!

(źródło: http://www.poland-convention.pl/)