KNR na RoboChallenge 2019 w Rumunii

W dniach 1.11-3.11.2019 r odbyły się zawody International Robotic Competition RoboChallenge 2019 w Rumunii. W zawodach wziął udział robot Melson, czyli robot humanoidalny Koła Naukowego Robotyków
KNR działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Wśród członków zespołu Melsona jest również student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Nagrody:

• 1. miejsce w kategorii Humanoid Robot,
  • 2. miejsce w kategorii Humanoid Sumo,
  • wyróżnienie w kategorii Freestyle Showcase.

Pierwsza z konkurencji polegała na dwóch wyzwaniach: wejściu na schodki oraz przejściu toru
z przeszkodami. W kategorii Humanoid Sumo robot ma za zadanie zepchnąć przeciwnika z ringu. Freestyle to kategoria, w której różne konstrukcje są oceniane pod względem ich innowacyjności
i pomysłowości.

Zawody RoboChallenge to największe zawody robotów organizowane w Europie i jedne
z największych na świecie. W tegorocznej edycji wzięły udział 158 zespoły z 17 krajów, w tym 615 uczestników, 533 roboty startujące w 14 konkurencjach.

Zespół Melsona:
Maksymilian Szumowski (twórca), Kacper Mikołajczyk (koordynator), Bartosz Bok, Dominik Górczynski, Kornelia Łukojć, Jerzy Piwkowski, Przemysław Płoński, Patryk Saffer, Jakub Soboń, Larysa Zaremba, Paweł Żakieta (WEiTI), Karol Niemczycki.

Więcej informacji znajduje sie na stronie »

Gratulujemy twórcom!