Aktualności

Dzień Politechniki Warszawskiej

Plakat zapraszający na Dzień PW

15 listopada - tego dnia obchodzimy Dzień PW – na pamiątkę wydarzeń z 1915 roku, kiedy to rozpoczął się pierwszy rok akademicki z polskim jako językiem wykładowym. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Program obchodów Dnia PW 2022:

  • uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej - godz. 11.00, Mała Aula w Gmachu Głównym (wstęp z zaproszeniami). W programie m.in. przemówienie Rektora PW prof. Krzysztofa Zaremby, wręczenie medali, odznak, dyplomów i nagród. 
  • spacer po PW - godz. 16.15, zbiórka przed Gmachem Głównym (wstęp wolny, ale obowiązuje limit miejsc). Uczestnicy poznają historię Placu Politechniki i okolicznych ulic, Gmachu Głównego i budynków na Kampusie Centralnym. Po PW oprowadzać będzie Piotr Wierzbicki – znany przewodnik warszawski, zaprzyjaźniony z Politechniką. Spacer potrwa ok. 1,5 godziny. Ze względu na Dzień PW i spacer nasze Muzeum będzie otwarte dłużej - do godz. 18.00. Więcej informacji na stronie www.pw.edu.pl/spacer2022.
  • składanie kwiatów - godz. 18.40, Gmach Główny (wstęp wolny). Uczelniana delegacja złoży kwiaty pod tablicami, upamiętniającymi udział ludzi z PW w walce o wolną i niepodległą Polskę.
  • Gala Złotej Księgi - godz. 19.00, Mała Aula w Gmachu Głównym (wstęp wolny)

Absolwenci PW, którzy mogą się poszczycić wybitnymi osiągnięciami zawodowymi, otrzymają dyplomy i statuetki Złotej Księgi. Po uroczystym wręczeniu wyróżnień wystąpi Zespół Pieśni i Tańca PW, a wydarzenie zakończy spotkanie towarzyskie.
13 listopada o godz. 20.30 w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie została odprawiona msza święta z okazji Dnia PW.