Aktualności

Nagroda dla projektu OPTO-SPARE

„Optoelektroniczny monitoring stanu pacjenta w rezonansie magnetycznym” OPTO-SPARE zdobył drugą nagrodę (first runner-up) na wystawie Photonics Innovation Village 2018, podczas jednej z największych konferencji fotonicznych w Europie!

 

Konferencja SPIE Photonics Europe odbyła się w dniach 22-26 kwietnia 2018 r. w Strasburgu. SPIE – The International Society for Optics and Photonics to organizacja międzynarodowa o zasięgu globalnym, która powstała w 1955 roku, a przedmiotem jej działań są: optyka, optoelektronika i fotonika. Misją SPIE jest interdyscyplinarny rozwój nauki i zastosowań światła.

 

 

Projekt PBS3/B9/41/2015 został zrealizowany przez konsorcjum PW, WIML i TMS Diagnostyka. Jego kierownikiem jest dr hab. inż. Ryszard Piramidowicz, prof. PW – Zastępca Dyrektora ds. Naukowych w Instytucie Mikroelektroniki i Optoelektroniki WEiTI PW.

 

 

Demonstrator inteligentnego materaca do monitorowania parametrów życiowych (tętno, częstość oddechu) pacjentów poddawanych badaniu MRI (lub innym procedurom medycznym, hospitalizacji, opieki poza-szpitalnej etc.) cieszył się wielkim zainteresowaniem uczestników konferencji i jurorów SPIE. 

  

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom nagrodzonego projektu!

 

A jak działa inteligenty materac? Zapraszamy do obejrzenia krótkiefo filmu z wystawy: