Aktualności

Dr hab. inż. Mateusz Malanowski, profesor uczelni - uhonorowany nagrodą IEEE AESS Fred Nathanson Memorial Radar Award

Nagroda ta jest przyznawana od 1985 roku za wyróżniający się wkład w dziedzinę radiolokacji dla osób poniżej 40 roku życia. Prof. Mateusz Malanowski otrzymał nagrodę za: contributions to pioneering research in long-range passive radar sensing, in particular the analysis and synthesis of novel detection and tracking methods.

Tradycyjnie nagroda jest wręczana na jednej z najważniejszych na świecie konferencji w dziedzinie radiolokacji, IEEE International Radar Conference. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną oficjalne wręczenie nagrody zostało przeniesione na przyszły rok.

Przez lata laureatami nagrody były czołowe postacie ze świata radiolokacji. Warto nadmienić, że prof. Malanowski jest jednym z dwóch laureatów tej nagrody z Polski. Drugim jest dr hab. inż. Piotr Samczyński, profesor uczelni z naszego Wydziału, który otrzymał tę nagrodę w roku 2017.

Więcej informacji o nagrodzie znajduje się na stronie».

Laureatowi serdecznie gratulujemy!