Nominacje i nagrody

Nagroda NATO Science and Technology Organisation

Naukowcy z naszego Wydziału zostali docenieni za istotny wkład w działania grupy roboczej SCI-281 Solutions Advancing Next Generation Radar Electronic Attack

Prof. Michał Malinowski - nowym Członkiem Korespondentem PAN

Prof. Michał Malinowski, Dziekan naszego Wydziału, został wybrany na Członka Korespondenta Polskiej Akademii Nauk Wydziału IV Nauk Technicznych.

Laureaci "Złotej Kredy"

"Złota Kreda" to naprawdę prestiżowe wyróżnienie. W ten unikatowy sposób studenci nagradzają najlepszych nauczycieli akademickich. W gronie 68 laureatów z całej Politechniki Warszawskiej znalazło się pięciu naszych Przedstawicieli. Poznajcie ich!

Nagroda dla XY-Sensing

XY-Sensing Ltd., spółka spin-off naszego Wydziału otrzymała nagrodę główną w konkursie "Startuj z Mazowsza".

Prof. Krzysztof Szczypiorski Liderem Polskiej Teleinformatyki

Kapituła Złotego Cyborga działająca pod przewodnictwem prof. Józefa Woźniaka Przewodniczącego Sekcji Telekomunikacji KEiT PAN, uhonorowała Prof. Krzysztofa Szczypiorskiego tytułem Lidera Polskiej Teleinformatyki „za wyróżniający się wkład w rozwój sieciowych zabezpieczeń teleinformatycznych, w szczególności pionierskie prace związane ze steganografią sieciową” oraz statuetką Złotego Cyborga.

Demonstrator radaru szumowego krótkiego zasięgu SZURAD z nagrodą w konkursie „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności”

Zdjęcie radaru zamontowanego na przyczepie

Projekt naukowców z Instytut Systemów Elektronicznych Wydziału EiTI PW zajął II miejsce w tegorocznej edycji Konkursu.

Naukowcy WEiTI laureatami konkursu "Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki"

Na zdjęciu dr inż. Krzysztof Gołofit i dr hab. Piotr Z. Wieczorek, prof. uczelni

Innowacyjne rozwiązanie opracowane przez dr. hab. inż. Piotra Z. Wieczorka, prof. PW i dr. inż. Krzysztofa Gołofita generator fizycznie niekopiowalnych kluczy kryptograficznych - zajęło trzecie miejsce.

Stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców

Wręczenie Stypendiów Ministra Edukacji i Nauki

Jednym z laureatów jest dr hab. inż. Tomasz TrzcińskiWydziału Elektroniki
i Technik Informacyjnych.

Rozstrzygnięcie Konkursu prac dyplomowych inżynierskich pod patronatem Polskiej Sekcji IEEE 2021!

Konkurs prac dyplomowych pod patronatem IEEE 2021!

W 4. edycji IEEE THESIS CONTEST nagrodzono 10 prac dyplomowych obronionych w semestrze letnim 2020 oraz zimowym 2021.

Prestiżowe nagrody dla naukowców z Instytutu Systemów Elektronicznych WEiTI

SET Panel Excellence Award 2020

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Kulpa i dr hab. inż. Piotr Samczyński, prof. uczelni – laureatami SET Panel Excellence Award 2020.

Naukowcy WEiTI wśród laureatów konkursów Narodowego Centrum Nauki

Zdjęcie mikroskopu

Dofinansowanie otrzymały projekty prowadzone w ramach konkursów OPUS 20, PRELUDIUM BIS 2.

Prof. Andrzej Jakubiak Złotym Inżynierem 155-lecia „Przeglądu Technicznego”

Profesor Andrzej Jakubiak

Laureat 27. edycji plebiscytu Złoty Inżynier jest wykładowcą związanym z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, prezesem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW, a także działaczem Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP).

Nagroda im. Prof. Zdzisława Pawlaka za wybitną monografię z zakresu informatyki

Komitet Informatyki PAN

Jednym z laureatów edycji 2020, jest dr hab. inż. Wiktor B. Daszczuk (II WEiTI PW) z publikacją: Integrated Model of Distributed Systems, Springer, 2020.

II miejsce w konkursie "Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności 2021"

Projekt SZURAD kierowany przez dr. inż. Łukasza Maślikowskiego zdobył ex aequo II miejsce w tegorocznym konkursie "Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności 2021" organizowanym przez portal-mundurowy.pl

Nagroda NATO, SET Panel Early Career Award dla prof. Piotra Samczyńskiego

Diploma NATO - SET Panel Early Career Award - Piotr Samczyński

Tę prestiżową nagrodę przyznaje NATO Science and Technology Organisation.

Laureaci Nagród Ministra Edukacji i Nauki 2021

Uroczyste spotkanie z laureatami Nagród Ministra Edukacji i Nauki - 19.02.2021 r.

Nagrodę za opracowanie i uruchomienie na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW innowacyjnego programu studiów pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim na kierunku Cyberbezpieczeństwo otrzymał 16 osobowy zespół.

Dwóch doktorów z WEiTI laureatami Konkursu MON na najlepszą rozprawę doktorską

Konkurs MON

Panowie Dawid Kuchta i Artur Gromek, nagrodzeni w konkursie na najlepszą rozprawę doktorską z zakresu technologii, technik i inżynierii kosmicznej i satelitarnej posiadającej potencjał zastosowania w obszarze obronności lub bezpieczeństwa państwa.

Nagroda dla studenta PW w konkursie Polskiej Agencji Kosmicznej

Zdjęcie Kamila Dąbrowskiego z nagrodzoną pracą

Kamil Dąbrowski, student automatyki i robotyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, zdobył trzecie miejsce dzięki pracy inżynierskiej poświęconej analizie systemu ogrzewania zbiornika dla silnika typu cold gas w satelicie PW-Sat3.

Profesor Andrzej Kraśniewski laureatem Medalu PW

Zdjęcie przedstawia medal z łacińska sentencją: ALMA MATER BENE MERENTIBVS i nazwiskiem Prof. Andrzeja Kraśniewskiego

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu, w dniu 16 listopada br., przedstawieni zostali laureaci Medalu PW.

Laureaci Złotej Kredy 2020!

16 listopada, w dniu Święta Politechniki Warszawskiej została przedstawiona lista tegorocznych laureatów Złotej Kredy.