Aktualności

Wspieramy służbę zdrowia w walce z koronawirusem!

ATHENS

#WEiTIdrukuje

Na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych prowadzonych jest kilka akcji pomocy dla służby zdrowia. Produkowane są m.in. przyłbice ochronne, części do respiratorów części do masek pełnotwarzowych. 
  

     

        

       

Pierwsze partie wydrukowanych przyłbic i pozostałych elementów trafiły już do zaprzyjaźnionych szpitali. Drukowanie to powolny proces, wydajność można by zacznie podnieść, ale konieczne jest zwiększenie liczby drukarek 3D. Osoby zainteresowane użyczeniem drukarek, jak i wolontariuszy, którzy chcą zaangażować się w akcję zapraszamy do kontaktu. 
    

A wszystko zaczęło się od jednej osoby.   

Akcję zainicjował Kamil Deja – doktorant z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Z pomocą przyszedł jego opiekun naukowy – prof. Przemysław Rokita – kierownik Zakładu Grafiki Komputerowej na WEiTI, który m.in. zajmuje się drukiem 3D, a potem w poszukiwanie wsparcia
(m.in. dodatkowych drukarek czy narzędzi do cięcia folii) włączył się prof. Krzysztof Zaremba, Dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Dzięki zaangażowaniu Panów Profesorów, akcja rozrosła się na całą uczelnię.

Więcej na ten temat na stronie PW»