Konferencja "Perspektywy – Women in Tech Summit 2019"

Już 13-14 listopada ponad 3000 utalentowanych profesjonalistek, programistek, menadżerek i studentek z obszaru Tech&IT spotka się
w Hali EXPO XXI w Warszawie na:
Perspektywy Women in Tech Summit 2019.

Fascynujące postaci ze świata technologii

Gościem specjalnym będzie Sabrina Gonzalez Pasterski, fizyczka z Harvardu, uznana za jeden
z najwybitniejszych umysłów młodego pokolenia – współczesnego Einsteina. W sumie w wydarzeniu weźmie udział 150 znakomitych mówców z całego świata – w tym szefowie i szefowe najbardziej innowacyjnych firm technologicznych oraz badacze i badaczki z najbardziej ambitnych światowych ośrodków – Stanford University, Harvard University, Oxford University.
Cała lista Partnerów konferencji dostępna jest na stronie wydarzenia - partnerzy>>

Bogaty program merytoryczny

Perspektywy Women in Tech Summit to ponad 80 warsztatów i prelekcji prowadzonych w dwóch ścieżkach: Tech oraz Career&Soft Skills, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.
W tym roku na dwóch scenach odbędzie się w sumie kilkadziesiąt wystąpień tematycznych
oraz szereg debat poruszających najważniejsze aspekty branży: rozwój technologii wobec zagrożeń klimatycznych, bezpieczeństwo danych, ale także zarządzanie zespołem, wspierania różnorodności
czy debata konfrontująca fakty i mity na temat przebranżowienia zawodowego w obszarze IT.
Tematem przewodnim Summitu jest cyberbezpieczeństwo, nie zabraknie jednak także warsztatów
i prelekcji na temat 5G, Artificial Intelligence, Internet of Things i Machine Learning oraz wykorzystaniu Big Data. Dodatkowo w specjalnie zaprojektowanej strefie Design Thinking, podczas
2 dni konferencji, będzie można poznać tę metodologię i jej praktyczne zastosowanie!

Wyjątkowe wydarzenia towarzyszące

Kilkanaście pre-eventów organizowanych przez firmy (Google, Facebook, Amazon, BCG, Goldman Sachs, Ericsson, Electrolux, Citi, P&GRBS, Santander) oraz spotkania badaczek i naukowczyń,
czy networki kobiece to potężna dawka inspiracji i wiedzy oraz szansa na zdobycie cennych kontaktów!

Polska jako hub IT

W zeszłorocznym Summicie gościliśmy ponad 2,500 tysiąca osób z 37 krajów - w tym roku również stawiamy na międzynarodowy charakter imprezy. Warto też podkreślić, że zdaniem specjalistów Polska ma wszelkie atuty, żeby zostać światową potęgą w obszarze obrony cyfrowej, eksporterem rozwiązań z dziedziny cyberbezpieczeństwa oraz strategicznym sojusznikiem NATO w ramach operacji cybernetycznych. Dlatego też na Summicie będzie specjalna strefa, promująca polskie know how i polskich naukowców oraz inżynierów - uczestnicy będą mieli okazję poznać firmy IT i Tech, które z sukcesem zdobywają pozycję na międzynarodowym rynku.

Szansa na rozwój kariery

Podczas Perspektywy Women in Tech Summit będzie można poznać ponad 50 organizacji działających w obszarze IT i Tech! Największe globalne firmy technologiczne odpowiedzą na pytania uczestników, będzie też możliwość rekrutacji na miejscu. Polecamy zabrać ze sobą swoje wizytówki i CV - dla osób wchodzących na rynek, Summit jest szansą na znalezienie pierwszej pracy, dla ekspertów i doświadczonych managerów - jest to szansa na dalszy rozwój kariery i wymianę doświadczeń!

Oprócz stoisk firm i organizacji, uczestniczki będą mogły zdobyć cenne wskazówki dotyczące tego jak prowadzić swoją ścieżkę zawodową w obszarze Tech&IT! Indywidualne sesje mentoringowe będą prowadzone przez doświadczonych managerów i ekspertów.

Organizatorem Perspektywy Women in Tech Summit jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy od ponad 13 lat wspierająca kobiety w technologiach. Wieloletnie wysiłki w budowaniu ogólnopolskich programów takich jak Dziewczyny na politechniki, IT for She i innych zaowocowały m.in nagrodą Komisji Europejskiej European Digital Skills Award 2017, w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet. Projekty realizowane przez Fundację realnie wpłynęły na promocję edukacji technologicznej i nauki wśród dziewczynek i kobiet.

Program i bilety dostępne są na stronie wydarzenia: https://womenintechsummit.pl

Zapraszamy!