Sukcesy i dokonania Studentów WEiTI

Studenckie Noble 2020 rozdane!

W piątek, 24 lipca, podczas Gali Finałowej poznaliśmy laureatów Studenckich Nobli 2020. Wśród nich znalazł się Juliusz Bojarczuk, student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, zdobywając nagrodę w kategorii Nauki Techniczne.

Konkurs prac dyplomowych pod patronatem IEEE 2020 - edycja dla Absolwentów automatyki i robotyki - rozstrzygnięty!

W Konkursie wzięli udział Absolwenci, którzy obronili prace dyplomowe w terminie od 01.03.2019 r. do 31.03.2020 r.

Student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych zwycięzcą w Global Legal Hackathon 2020!

W dniach 6-8 marca br. miał miejsce jedyny w Polsce maraton prawniczego programowania GLH2020!

Sukces Koła Naukowego Sztucznej Inteligencji Golem - dwie nagrody na AI Games - Hackaton AI

W dniach 17-19 stycznia, na AI Games Hackaton w Gdańsku, studenci z koła naukowego Golem zdobyli nagrody w dwóch spośród trzech przygotowanych konkurencji.

KNR zakończyło rok 2019 z kolejnymi nagrodami!

Robot humanoidalny Melson zdobył trzy nagrody podczas Międzynarodowych Zawodów Robotów Sumo Challenge, które 7 grudnia 2019 r. odbyły się w Łodzi.

Główna nagroda w I Kategorii Konkursu Ministra Obrony Narodowej im. Mariana Rejewskiego

Praca pt. Praktyczne metody wykrywania podatności w kodzie źródłowym napisana przez Konrada Stalęgę pod kierunkiem dr. inż. Tomasza Jordana Kruka zwyciężyła w konkursie na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęcona kryptologii, cyberobronie, cyberbezpieczeństwu lub zwalczaniu cyberprzestępczości.

Hat Trick Koła Naukowego FiberTeam z WEiTI!

W ostatnią sobotę, tj. 16 listopada Koło Naukowe FiberTeam, zostało wyróżnione aż trzykrotnie za swoją działalność!

Trzy nagrody dla robota Melson, Koła Naukowego Robotyków KNR

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął kolejny, ósmy już konkurs w ramach programu Diamentowy Grant.

to studenci Instytutu Radioelektroniki i Technik Multimedialnych: Jerzy Cuper, Piotr Czekała oraz Marcin Rytel

Adiunkt w Instytucie Informatyki naszego Wydziału otrzymał stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznawane młodym badaczom posiadającym bogaty dorobek naukowy w skali międzynarodowej

Mgr inż. Paweł Dzwonkowski i mgr inż. Paweł Roszkowski zdobyli ex aequo pierwsze miejsce w konkursie National Instruments za najlepszą pracę studencką na konferencji International Radar Symposium 2016 w Krakowie!

Członkowie Koła Naukowego Robotyki BIONIK niespełna miesiąc temu triumfowali w Rzeszowie. Powtórzyli sukces i stanęli na podium w Trójmieście!

Sezon na granty w pełni. Według obiegowej opinii, starania o grant są związane z wieloma trudnościami – przytłaczające formalności, spora konkurencja, surowe komisje. Doktorant naszego Wydziału mgr inż. Jędrzej Drozdowicz sprostał im wszystkim i otrzymał grant PRELUDIUM z Narodowego Centrum Nauki!

We Wrocławiu odbył się finał Mistrzostw Polski Programistów LabView. Studenci WEiTI z sukcesami. Piotr Koca finalistą, Bartosz Dzikowski czwarty w Olimpiadzie Studenckiej i drugi podczas widowiskowych Zmagań Profesjonalistów!

Michał Kowalewski i Michał Dębski (KNR BIONIK) zajęli I miejsce w konkurencji LEGO SUMO na IV Międzynarodowych Zawodach Robotów ROBO~motion organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską

Na konferencji IEEE RadarConf 2016 w Filadelfii Doktorant naszego Wydziału zdobył nagrodę za najlepszy artykuł studencki. Zapraszamy do lektury wywiadu z Laureatem!

Badania nad transmisją światłowodową o wysokich przepływnościach prowadzone w Instytucie Telekomunikacji PW zaowocowały sukcesem na skalę światową. Grupa badaczy ma na swoim koncie publikację post-deadline na konferencji OFC.

Członkowie Koła Naukowego Optoelektroniki chcą zbudować laser średniej mocy bazujący na włóknie tulowym - dofinansowane pochodzi z Dużej Puli na Projekty Naukowe na 2016 rok.