Sukcesy i dokonania Studentów WEiTI

Best Paper na konferencji Supercomputing '22 w Dallas

Laureaci z WEiTI na Schneider Electric European Hackathon

Nasze studentki wśród laureatek konkursu "Nowe technologie dla dziewczyn"

Zdjęcie Karoliny Romanowskiej i Aleksandry Michalskiej

Aleksandra Michalska i Karolina Romanowska, studentki naszego Wydziału, są laureatkami konkursu „Nowe technologie dla dziewczyn” zorganizowanego po raz ósmy przez Intel i Fundację Perspektywy.

Nasi studenci stworzyli aplikację mobilną i webową pomagającą uchodźcom

Aplikacja opracowana przez naszych studentów zdobyła wyróżnienie podczas maratonu programowania Datathon #OtwarteDane zorganizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów

Pionierskie w skali światowej prace na temat zastosowań sztucznej inteligencji i głębokich sieci neuronowych do analizy oraz tworzenia muzyki

Rysunek obrazujący rolę sztucznej inteligencji w muzyce

Dr inż. Mateusz Modrzejewski z Zakładu Grafiki Komputerowej naszego Wydziału prowadzi pionierskie w skali światowej prace na temat zastosowań sztucznej inteligencji i głębokich sieci neuronowych do analizy oraz tworzenia muzyki.

Karol Abratkiewicz otrzymał nagrodę wydawnictwa MDPI Sensors 2022 TRAVEL AWARD FOR POSTDOCS AND PHD STUDENTS

Karol Abratkiewicz, doktorant naszego Instytutu Systemów Elektronicznych otrzymał nagrodę wydawnictwa MDPI Sensors 2022 TRAVEL AWARD FOR POSTDOCS AND PHD STUDENTS w kategorii Remote Sensors and Radar Sensors.

Jak sztuczna inteligencja może wpłynąć na Twój nastrój?

Studenci Koła Naukowego Sztucznej Inteligencji GOLEM działającego na naszym Wydziale w 24 godziny opracowali narzędzia rozpoznające emocje twórców na podstawie ich utworów.

Polscy studenci stworzyli projekt programu do przeorganizowania całego systemu transportu publicznego w Abu Dhabi

Studenci Politechniki Warszawskiej Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, stworzyli projekt programu do przeorganizowania całego systemu transportu publicznego w Abu Dhabi.

Rozstrzygnięcie Konkursu prac dyplomowych inżynierskich pod patronatem Polskiej Sekcji IEEE 2021!

Konkurs prac dyplomowych pod patronatem IEEE 2021!

W 4. edycji IEEE THESIS CONTEST nagrodzono 10 prac dyplomowych obronionych w semestrze letnim 2020 oraz zimowym 2021.

Studencki Nobel 2021 - finaliści z Politechniki Warszawskiej

Studencki Nobel 2021

Jednym z finalistów został Piotr Araszkiewicz z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, student Teleinformatyki i Cyberbezpieczeństwa.

Stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla studentów WEiTI

Stypendia Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe

Stypendia za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe, na rok akademicki 2020/2021 otrzymało czworo studentów z Wydziału Elektroniki i technik Informacyjnych.

Bracia z WEiTI PW, zwycięzcami międzynarodowego konkursu dla start-upów

Na zdjęciach: Paweł i Krzysztof Paczuscy

Krzysztof i Paweł Paczuscy, student i absolwent Wydziału Elektroniki
i Technik Informacyjnych PW, wygrali rywalizację Pitch&Bridge Canada,
a ich start-up upmedic będzie miał szansę na ekspansję w Kanadzie
i Stanach Zjednoczonych.

Studenci Wydziału EiTI stworzyli aplikację mobilną Chef’s!

Zdjęcia pomysłodawców aplikacji

Aplikacja powstała z myślą o tych, którzy szukają intuicyjnego narzędzia do przechowywania swoich przepisów i znajdowania nowych. Pomysłodawcami są Bartłomiej Gajda i Michał Grzeszczyk.

Studenckie Noble 2020 rozdane!

W piątek, 24 lipca, podczas Gali Finałowej poznaliśmy laureatów Studenckich Nobli 2020. Wśród nich znalazł się Juliusz Bojarczuk, student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, zdobywając nagrodę w kategorii Nauki Techniczne.

Konkurs prac dyplomowych pod patronatem IEEE 2020 - edycja dla Absolwentów automatyki i robotyki - rozstrzygnięty!

W Konkursie wzięli udział Absolwenci, którzy obronili prace dyplomowe w terminie od 01.03.2019 r. do 31.03.2020 r.

Student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych zwycięzcą w Global Legal Hackathon 2020!

AI Games

W dniach 6-8 marca br. miał miejsce jedyny w Polsce maraton prawniczego programowania GLH2020!

Sukces Koła Naukowego Sztucznej Inteligencji Golem - dwie nagrody na AI Games - Hackaton AI

AI Games

W dniach 17-19 stycznia, na AI Games Hackaton w Gdańsku, studenci z koła naukowego Golem zdobyli nagrody w dwóch spośród trzech przygotowanych konkurencji.

KNR zakończyło rok 2019 z kolejnymi nagrodami!

Robot humanoidalny Melson zdobył trzy nagrody podczas Międzynarodowych Zawodów Robotów Sumo Challenge, które 7 grudnia 2019 r. odbyły się w Łodzi.

Główna nagroda w I Kategorii Konkursu Ministra Obrony Narodowej im. Mariana Rejewskiego

ATHENS

Praca pt. Praktyczne metody wykrywania podatności w kodzie źródłowym napisana przez Konrada Stalęgę pod kierunkiem dr. inż. Tomasza Jordana Kruka zwyciężyła w konkursie na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęcona kryptologii, cyberobronie, cyberbezpieczeństwu lub zwalczaniu cyberprzestępczości.

Hat Trick Koła Naukowego FiberTeam z WEiTI!

W ostatnią sobotę, tj. 16 listopada Koło Naukowe FiberTeam, zostało wyróżnione aż trzykrotnie za swoją działalność!