Student WEiTI laureatem konkursu Seeds for the Future 2015

Organizowany przez Huawei Technologies konkurs Seeds for the Future skierowany jest do studentów polskich uczelni technicznych. Powstał z myślą o wyłonieniu talentów, które w przyszłości mogłyby dołączyć do Huawei. Projekt powstał w celu szerzenia wiedzy z zakresu technologii informatycznych i telekomunikacyjnych wśród młodych talentów z całego świata - mówi Holy Ranaivozanany dyrektor ds. CSR w Huawei.

     

W gronie laureatów programu Seeds for the Future znalazł się student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Piotr Włodarczyk (na zdjęciu powyżej - siódmy od prawej). Obecnie realizuje on II stopień studiów na kierunku Elektronika, Informatyka i Telekomunikacja (specjalizacja Radiokomunikacja i Techniki Multimedialne). Student ma na swoim koncie także II Nagrodę w Konkursie Młodych Naukowców za referat "Szyk antenowy dla standardu 802.11 a/h/n/ac", przedstawiony na Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji 2015.    

    

Laureaci konkursu wzięli udział w warsztatach kulturalno-edukacyjnych w Państwie Środka. W trakcie warsztatów mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi Huawei z zakresu telekomunikacji, rozwoju aplikacji mobilnych czy przetwarzania danych. Wykłady i ćwiczenia prowadzone przez ekspertów firmy, przybliżyły uczestnikom kierunki, w których niezwykle dynamicznie rozwija się branża ICT. Międzynarodowy charakter „Seeds for the future” umożliwił też nawiązanie kontaktów ze studentami z całego świata i wspólną pracę nad realizacją przygotowanych przez organizatora zadań.

     

Oprócz wiedzy technologicznej, studenci mieli również możliwość poznania kultury Chin, dzięki serii zajęć przygotowanych wspólnie z prestiżowym Beijing Language and Culture University. W programie nie zabrakło też miejsca na spotkanie z polskim ambasadorem w Pekinie, JE Mirosławem Gajewskim oraz Qu Wenchu, Huawei Senior Vice President.

Zobaczyliśmy m.in. Zakazane Miasto, Pałac Letni i Wielki Mur Chiński - mówi Piotr Włodarczyk (piąty od prawej).

     

   

  

 „Seeds for the Future” to międzynarodowy program Huawei, realizowany w Polsce w ramach projektu Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych. Ma na celu rozwój młodych talentów w dziedzinie ICT i zwiększenie transferu wiedzy w tej dziedzinie. Huawei wspiera młodych ludzi, inwestując w ich edukację i otwierając drzwi na świat nowych technologii. Seeds for the Future rozpoczął się w 2008 roku i obecnie obejmuje 50 krajów z różnych zakątków świata.

W naszym kraju miały dotąd miejsce dwie edycje. W tegorocznej udział wzięło 11 uczelni technologicznych. Każda z nich wytypowała jednego studenta, który przygotował najlepszy projekt związany z technologiami teleinformatycznymi. Studenci w swoich pracach postawili na rozwój technologii mobilnych, bezpieczeństwo cyfrowe i nowe systemy użyteczności publicznej. Z przedstawionych prac wybrano jedenaście najbardziej nowatorskich prac. W swoich projektach laureaci postawili na rozwój technologii mobilnych, bezpieczeństwo cyfrowe i nowe systemy użyteczności publicznej. Studenci stworzyli prace dotyczące zapobiegania kradzieży tożsamości w środowisku online i przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu. Uczestnicy programu analizowali także możliwości rozwoju technologii LTE, usprawnień transmisji danych i badali technologię sterowania elektrownią wiatrową.

Obejrzyj film z Seeds for the Future 2015

 

 Kolejna publikacja o konkursie oraz film z wyjazdu tu.

Przyłączamy się do gratulacji dla Młodych Polskich Innowatorów. Cieszymy się niezmiernie, że tak często możemy być dumni z powodu licznych sukcesów na poziomie międzynarodowym naszych Studentów!