Wydarzenia

Projekt został stworzony przez studentów przygotowujących prace dyplomowe w Zakładzie Grafiki Komputerowej w Instytucie Informatyki. Byli to inż. Maciej Pęśko, Adam Svystun i inż. Paweł Andruszkiewicz.

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, w konsorcjum z rodzimym spin-off’em firmą ChipCraft Sp. z o.o. oraz firmą Inowatronika Tomasz Radomski, został laureatem w największym i prestiżowym konkursie Galileo Masters wspierającym komercyjne wykorzystanie nawigacji satelitarnej. 

Licealiści z najlepszych warszawskich szkół wzięli udział w praktycznych warsztatach z programowania i elektroniki w oparciu o koncepcję Project Based Learning oraz elementy Design Thinking. Zajęcia przygotowali i prowadzili doktoranci WEiTI mgr inż. Andrzej Manujło oraz mgr inż. Krzysztof Hackiewicz.

13 grudnia 2018 r. podczas jubileuszowej gali NASK prof. Krzysztof Szczypiorski otrzymał prestiżową nagrodę im. Prof. Tomasza Hofmokla w kategorii „Cyberbezpieczeństwo”. Serdecznie gratulujemy!

18 grudnia 2018 r. na naszym Wydziale odbyła się uroczysta Wigilia, w której wzięli udział Dziekani, pracownicy WEiTI, a także licznie zgromadzeni studenci.

Wydział IV Polskiej Akademii Nauk przyznał nagrody 6 naukowcom – wśród niewielkiej grupy wyróżnionych osób znalazł się dr inż. Konrad Markowski z WEiTI!

Profesor Andrzej Ruszczyński – Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych pełniący funkcję prodziekana w latach 1987-1990 r., a obecnie profesor Rutgers University (USA) – otrzymał prestiżowe wyróżnienie George B. Dantzig Prize.

5 grudnia 2018 r. na WEiTI odbyła się kolejna edycja Seminarium Stypendystów Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych – zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia!

W dniu 3 grudnia 2018 r. odbyło się spotkanie z prof. Rużyłło – absolwentem naszego Wydziału – pt. "Struktura naukowo-badawcza oraz ocena kadry naukowo-dydaktycznej w badawczych uczelniach amerykańskich na przykładzie Penn State University."

Gościem Specjalnym Rady Wydziału w dniu 27.11.2018 r. był profesor Bogdan Galwas, który niedawno obchodził swoje 80. urodziny.

W Czytelni Cyfrowej WEiTI pojawiła się nowa wystawa! Tym razem są to fotografie podróżnicze dr. hab. inż. Andrzeja Krawieckiego

22 listopada 2018 r. na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych odbyła się konferencja pt. "Historia i przyszłość polskiej informatyki", która była kulminacyjnym punktem obchodów 70-lecia polskiej informatyki. 

 

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej studenci wyróżnili najlepszych wykładowców i prowadzących ćwiczenia, laboratoria, projekty lub seminaria!

Mamy przyjemność już po raz czwarty zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową z cyklu „Filozofia w informatyce”, która odbędzie się w dniach 23-24 listopada 2018 r. w Politechnice Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Zaproszenie na okolicznościowe seminarium w 100. rocznicę odzyskania niepodległości oraz z okazji Święta Politechniki Warszawskiej

W dniu 25 października 2018 r. miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy kolekcji kalkulatorów należących do śp. dr. inż. Andrzeja Lewandowskiego – absolwenta naszego Wydziału

Po raz pierwszy w historii męska reprezentacja Polski w curlingu będzie rywalizować w dywizji A, czyli w gronie 10 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. W tym zespole zagra mgr inż. Bartosz Dzikowski – doktorant na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych!

Jego odkrycia i pomysły zmieniły technologię. Życiorys wciąż pozostaje jednak zagadką – przypomina raczej losy bohatera przygodowej powieści niż cenionego naukowca. Co warto wiedzieć o Janie Czochralskim?

Przed Gmachem Głównym PW pojawiły się samoloty. W dniach 22-23 października 2018 trwa wystawa, na której zobaczyć między innymi jedyną sztukę legendarnego polskiego myśliwca PZ:L P.11c!

W czwartek 18 października 2018 r. w Audytorium Centralnym WEiTI odbyło się wyjątkowe spotkanie, które zainaugurowało innowacyjne zajęcia projektowe "Od pomysłu do demonstratora".