KNR zakończyło rok 2019 z kolejnymi nagrodami!

Podczas Międzynarodowych Zawodów Robotów Sumo Challenge w Łodzi, które miały miejsce 7 grudnia 2019 r., humanoidalny robot Koła Naukowego Robotyków działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW, zdobył trzy nagrody.

Robot Melson nie miał sobie równych w kategorii Humanoid Sprint - żaden przeciwnik nie wytrzymał jego tempa.
W kategorii Freestyle, gdzie oceniana jest m.in. pomysłowość i innowacyjność, humanoid studentów PW zajął drugie miejsce, a w kategorii Humanoid Sumo, w której roboty próbują znokautować przeciwnika - trzecie

Zespół Melsona:
Maksymilian Szumowski (twórca), Kacper Mikołajczyk (koordynator), Bartosz Bok, Dominik Górczynski, Kornelia Łukojć, Jerzy Piwkowski, Przemysław Płoński, Patryk Saffer, Jakub Soboń, Larysa Zaremba, Paweł Żakieta (WEiTI), Karol Niemczycki.

O wcześniejszych sukcesach projektu Melson można przeczytać  tutaj», a próbkę możliwości robota można zobaczyć w nagraniu programu Pytanie na Śniadanie»