Studenci WEiTI zajęli 3. miejsce w międzynarodowym konkursie iCAN 2015

Podczas osiemnastej edycji międzynarodowej konferencji Solid-State Sensors, Actuators and Microsystems Transducers (21-25 czerwca 2015) na Alasce miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu iCAN - International Contest of Applications in Nano-Micro Technologies.

Temat konkursu brzmiał: Utilizing micro/nano devices and technologies, making innovative prototype for any applications of better life.

Projekty zostały poddane ocenie publiczności oraz słuchaczy wspomnianej konferencji. W skład jury, któremu przewodniczył Dr Susumu Kaminaga z SPT Technology, wchodzili naukowcy z Oxfordu oraz pracownicy firm tj. Bosch czy Omron.

Trzecia nagroda w tym prestiżowym konkursie przypadła Studentom II stopnia WEiTI z Zespołu Mikrosystemów i Czujników Pomiarowych, działającym przy Instytucie Systemów Elektronicznych:

- inż. Michałowi Woyke

- inż. Bartoszowi Nowakowi

- inż. Adrianowi Papiernikowi.

W ramach projektu konkursowego Bestbefore stworzyliśmy moduł do pomiaru świeżości produktów spożywczych. Moduł zamyka się w pudełku z jedzeniem lub lodówce.

Na podstawie stężenia wytwarzanych przez jedzenie gazów określany jest stan świeżości jedzenia. Urządzenie powie nam czy produkt jest świeży, czy zepsuje się w niedługim terminie, czy może już jest zepsuty.

Ponadto stworzyliśmy aplikację mobilną. Urządzenie wyposażone jest w bluetooth, akumulator Litowo-Polimerowy, ładowarkę microUSB oraz wskaźnik LEDowy – mówi inż. Michał Woyke.

Składamy gratulacje i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!