Szkoła letnia "Summer School in Computer Graphics 2019" na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych

W drugiej połowie lipca 2019 r. na naszym Wydziale odbyły się zajęcia w ramach szkół letnich. Uczestniczyli w nich studenci z University of Electronic Science and Technology of China w Chengdu.

W Summer School in Computer Graphics uczestniczyło 35 studentów. Prócz przyswojenia wiedzy dotyczącej podstaw grafiki komputerowej uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w tworzeniu modeli i scen trójwymiarowych, definiowaniu materiałów oraz oświetlenia sceny i wreszcie tworzeniu animacji komputerowych z wykorzystaniem metody klatek kluczowych. Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów przez Rajmunda Kożuszka i Zbigniewa Szymańskiego przy wsparciu Włodzimierza Macewicza, Tomasza Węgierka oraz głównego organizatora wydarzenia - prof. Cezarego Zielińskiego.