Sukcesy i dokonania Studentów WEiTI

Stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla studentów WEiTI

Stypendia Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe

Stypendia za znaczące osiągnięcia  naukowe, artystyczne  lub  sportowe,  na rok akademicki 2020/2021 otrzymało czworo studentów z Wydziału Elektroniki i technik Informacyjnych.

Bracia z WEiTI PW, zwycięzcami międzynarodowego konkursu dla start-upów

Na zdjęciach: Paweł i Krzysztof Paczuscy

Krzysztof i Paweł Paczuscy, student i absolwent Wydziału Elektroniki
i Technik Informacyjnych PW, wygrali rywalizację Pitch&Bridge Canada,
a ich start-up  upmedic  będzie miał szansę na ekspansję w Kanadzie
i Stanach Zjednoczonych.

Studenci Wydziału EiTI stworzyli aplikację mobilną Chef’s!

Zdjęcia pomysłodawców aplikacji

Aplikacja powstała z myślą o tych, którzy szukają intuicyjnego narzędzia do przechowywania swoich przepisów i znajdowania nowych. Pomysłodawcami są  Bartłomiej Gajda i Michał Grzeszczyk.

Studenckie Noble 2020 rozdane!

W piątek, 24 lipca, podczas Gali Finałowej poznaliśmy laureatów Studenckich Nobli 2020 . Wśród nich znalazł się Juliusz Bojarczuk , student  Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych   PW ,   zdobywając nagrodę w kategorii Nauki Techniczne .

Konkurs prac dyplomowych pod patronatem IEEE 2020 - edycja dla Absolwentów automatyki i robotyki - rozstrzygnięty!

W Konkursie  wzięli udział  Absolwenci , którzy obronili prace dyplomowe w terminie od 01.03.2019 r. do 31.03.2020 r.

Student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych zwycięzcą w Global Legal Hackathon 2020!

AI Games

W dniach 6-8 marca br. miał miejsce jedyny w Polsce maraton prawniczego programowania GLH2020!

Sukces Koła Naukowego Sztucznej Inteligencji Golem - dwie nagrody na AI Games - Hackaton AI

AI Games

W dniach 17-19 stycznia, na AI Games Hackaton w Gdańsku, studenci z koła naukowego Golem zdobyli nagrody w dwóch spośród trzech przygotowanych konkurencji.

KNR zakończyło rok 2019 z kolejnymi nagrodami!

Robot humanoidalny Melson zdobył trzy nagrody podczas Międzynarodowych Zawodów Robotów Sumo Challenge , które 7 grudnia 2019 r. odbyły się w Łodzi.

Główna nagroda w I Kategorii Konkursu Ministra Obrony Narodowej im. Mariana Rejewskiego

ATHENS

Praca pt. Praktyczne metody wykrywania podatności w kodzie źródłowym napisana przez Konrada Stalęgę pod kierunkiem dr. inż. Tomasza Jordana Kruka zwyciężyła w konkursie na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęcona kryptologii, cyberobronie, cyberbezpieczeństwu lub zwalczaniu cyberprzestępczości.

Hat Trick Koła Naukowego FiberTeam z WEiTI!

W ostatnią sobotę, tj. 16 listopada Koło Naukowe FiberTeam , zostało wyróżnione aż trzykrotnie za swoją działalność!

Trzy nagrody dla robota Melson, Koła Naukowego Robotyków KNR

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął kolejny, ósmy już konkurs w ramach programu Diamentowy Grant.

to studenci Instytutu Radioelektroniki i Technik Multimedialnych: Jerzy Cuper, Piotr Czekała oraz Marcin Rytel

Adiunkt w Instytucie Informatyki naszego Wydziału otrzymał stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznawane młodym badaczom posiadającym bogaty dorobek naukowy w skali międzynarodowej

Mgr inż. Paweł Dzwonkowski i mgr inż. Paweł Roszkowski zdobyli ex aequo pierwsze miejsce w konkursie National Instruments za najlepszą pracę studencką na konferencji International Radar Symposium 2016 w Krakowie!

Członkowie Koła Naukowego Robotyki BIONIK niespełna miesiąc temu triumfowali w Rzeszowie. Powtórzyli sukces i stanęli na podium w Trójmieście!

Sezon na granty w pełni. Według obiegowej opinii, starania o grant są związane z wieloma trudnościami – przytłaczające formalności, spora konkurencja, surowe komisje. Doktorant naszego Wydziału mgr inż. Jędrzej Drozdowicz sprostał im wszystkim i otrzymał grant PRELUDIUM z Narodowego Centrum Nauki!

We Wrocławiu odbył się finał Mistrzostw Polski Programistów LabView. Studenci WEiTI z sukcesami. Piotr Koca finalistą, Bartosz Dzikowski czwarty w Olimpiadzie Studenckiej i drugi podczas widowiskowych Zmagań Profesjonalistów!

Michał Kowalewski i Michał Dębski (KNR BIONIK) zajęli I miejsce w konkurencji LEGO SUMO na IV Międzynarodowych Zawodach Robotów ROBO~motion organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską