Nominacje i nagrody

Laureaci Nagród Ministra Edukacji i Nauki 2021

Uroczyste spotkanie z laureatami Nagród Ministra Edukacji i Nauki - 19.02.2021 r.

Nagrodę za opracowanie i uruchomienie na  Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW  innowacyjnego programu studiów pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim na kierunku  Cyberbezpieczeństwo  otrzymał 16 osobowy zespół.

Dwóch doktorów z WEiTI laureatami Konkursu MON na najlepszą rozprawę doktorską

Konkurs MON

Panowie Dawid Kuchta i   Artur Gromek,  nagrodzeni w konkursie na najlepszą rozprawę doktorską z zakresu technologii, technik i inżynierii kosmicznej i satelitarnej posiadającej potencjał zastosowania w obszarze obronności lub bezpieczeństwa państwa.

Nagroda dla studenta PW w konkursie Polskiej Agencji Kosmicznej

Zdjęcie Kamila Dąbrowskiego z nagrodzoną pracą

Kamil Dąbrowski, student automatyki i robotyki na  Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW , zdobył trzecie miejsce dzięki pracy inżynierskiej poświęconej analizie systemu ogrzewania zbiornika dla silnika typu  cold gas  w satelicie PW-Sat3.

Rozstrzygnięto II edycję Konkursu o nagrodę im. Mariana Rejewskiego

Portret Mariana Rejewskiego i tekst: Nagroda imienia Mariana Rejewskiego

Wśród nagrodzonych osób znaleźli się:  inż. Grzegorz Nowacki mgr inż. Przemysław Szary,  obecnie doktorant w  Instytucie Informatyki WEiTI PW.

Profesor Andrzej Kraśniewski laureatem Medalu PW

Zdjęcie przedstawia medal z łacińska sentencją: ALMA MATER BENE MERENTIBVS i nazwiskiem Prof. Andrzeja Kraśniewskiego

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu, w dniu 16 listopada br., przedstawieni zostali laureaci Medalu PW .

Laureaci Złotej Kredy 2020!

16 listopada, w dniu Święta Politechniki Warszawskiej została przedstawiona lista tegorocznych laureatów Złotej Kredy.

Studenci WEiTI laureatami Ogólnopolskiego Konkursu SIT na najlepszą pracę dyplomową w zakresie telekomunikacji!

Zdjęcia laureatów konkursu - Julii Kłos i Aleksandra Droszcza

Dwoje spośród trojga laureatów, to studenci  Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW –  Julia Kłos (I nagroda)  i  Aleksander Droszcz (wyróżnienie).

Studentki WEiTI wśród 25 laureatek programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

Zdjęcie grupowe uczestników programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

W ramach szóstej edycji programu  Nowe technologie dla dziewczyn , prowadzonego przez  Fundację Edukacyjną Perspektywy  i firmę  Intel  przyznano stypendia 2 studentkom   Wydziału  Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Nagrody Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych w konkursie na najlepszą pracę doktorską

Zdjęcie laureatów - KKRRiT 2020, Łódź

Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w dniach 17-18 września w Łodzi, podczas  Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji .

Michał Hałoń - doktorant z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych - z nagrodą w konkursie Make IT ROS!

Dr hab. inż. Mateusz Malanowski, profesor uczelni - uhonorowany nagrodą IEEE AESS Fred Nathanson Memorial Radar Award

Nagroda ta jest przyznawana za wyróżniający się wkład w dziedzinę radiolokacji dla osób poniżej 40 roku życia.

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej wśród laureatów konkursu START 2020!

Czworo badaczy z Politechniki Warszawskiej znalazło się wśród najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski, którym przyznano stypendia w programie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START.

System pasywnej lokacji PET/PCL zwyciężył w konkursie Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności!

SPL PET/PCL jest innowacyjnym w skali światowej systemem obserwacji przestrzeni powietrznej. Zapewnia ciągłą obserwację przestrzeni oraz rozpoznanie niezależnie od pracy radarów aktywnych, jednocześnie nie emitując żadnych sygnałów przez co jest on niewykrywalny dla wrogich systemów rozpoznania.

Rektor Politechniki Warszawskiej Diamentowym Inżynierem 2019!

27 lutego 2020 r. w Warszawskim Domu Technika odbyło się uroczyste podsumowanie XXVI Plebiscytu Czytelników Przeglądu Technicznego „Złoty Inżynier 2019”

Student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych zwycięzcą w Global Legal Hackathon 2020!

AI Games

W dniach 6-8 marca br. miał miejsce jedyny w Polsce maraton prawniczego programowania GLH2020!

Kolejny sukces Koła Naukowego Robotyków!

Zaprojektowany przez zespół KNR pojazd Selfie zdobył 3 nagrody w zawodach Carolo-Cup 2020 w Braunschweig, w Niemczech

Odznaczenia Państwowe i resortowe przyznane pracownikom Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych w 2019 r.

ATHENS

Złote, srebrne i brązowe  Krzyże Zasługi , złote i srebrne  Medale za Długoletnią Służbę  oraz  Medale Komisji Edukacji Narodowej .

Główna nagroda w I Kategorii Konkursu Ministra Obrony Narodowej im. Mariana Rejewskiego

ATHENS

Praca pt. Praktyczne metody wykrywania podatności w kodzie źródłowym napisana przez Konrada Stalęgę pod kierunkiem dr. inż. Tomasza Jordana Kruka zwyciężyła w konkursie na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęcona kryptologii, cyberobronie, cyberbezpieczeństwu lub zwalczaniu cyberprzestępczości.

Sukces Koła Naukowego Sztucznej Inteligencji Golem - dwie nagrody na AI Games - Hackaton AI

AI Games

W dniach 17-19 stycznia, na AI Games Hackaton w Gdańsku, studenci z koła naukowego Golem zdobyli nagrody w dwóch spośród trzech przygotowanych konkurencji.