Nominacje i nagrody

Michał Hałoń - doktorant z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych - z nagrodą w konkursie Make IT ROS!

Dr hab. inż. Mateusz Malanowski, profesor uczelni - uhonorowany nagrodą IEEE AESS Fred Nathanson Memorial Radar Award

Nagroda ta jest przyznawana za wyróżniający się wkład w dziedzinę radiolokacji dla osób poniżej 40 roku życia.

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej wśród laureatów konkursu START 2020!

Czworo badaczy z Politechniki Warszawskiej znalazło się wśród najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski, którym przyznano stypendia w programie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START.

System pasywnej lokacji PET/PCL zwyciężył w konkursie Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności!

SPL PET/PCL jest innowacyjnym w skali światowej systemem obserwacji przestrzeni powietrznej. Zapewnia ciągłą obserwację przestrzeni oraz rozpoznanie niezależnie od pracy radarów aktywnych, jednocześnie nie emitując żadnych sygnałów przez co jest on niewykrywalny dla wrogich systemów rozpoznania.

Rektor Politechniki Warszawskiej Diamentowym Inżynierem 2019!

27 lutego 2020 r. w Warszawskim Domu Technika odbyło się uroczyste podsumowanie XXVI Plebiscytu Czytelników Przeglądu Technicznego „Złoty Inżynier 2019”

Student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych zwycięzcą w Global Legal Hackathon 2020!

W dniach 6-8 marca br. miał miejsce jedyny w Polsce maraton prawniczego programowania GLH2020!

Kolejny sukces Koła Naukowego Robotyków!

Zaprojektowany przez zespół KNR pojazd Selfie zdobył 3 nagrody w zawodach Carolo-Cup 2020 w Braunschweig, w Niemczech

Odznaczenia Państwowe i resortowe przyznane pracownikom Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych w 2019 r.

Złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi, złote i srebrne Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej.

Główna nagroda w I Kategorii Konkursu Ministra Obrony Narodowej im. Mariana Rejewskiego

Praca pt. Praktyczne metody wykrywania podatności w kodzie źródłowym napisana przez Konrada Stalęgę pod kierunkiem dr. inż. Tomasza Jordana Kruka zwyciężyła w konkursie na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęcona kryptologii, cyberobronie, cyberbezpieczeństwu lub zwalczaniu cyberprzestępczości.

Sukces Koła Naukowego Sztucznej Inteligencji Golem - dwie nagrody na AI Games - Hackaton AI

W dniach 17-19 stycznia, na AI Games Hackaton w Gdańsku, studenci z koła naukowego Golem zdobyli nagrody w dwóch spośród trzech przygotowanych konkurencji.

KNR zakończyło rok 2019 z kolejnymi nagrodami!

Robot humanoidalny Melson zdobył trzy nagrody podczas Międzynarodowych Zawodów Robotów Sumo Challenge, które 7 grudnia 2019 r. odbyły się w Łodzi.

II miejsce w konkursie dla Młodych Naukowców dla mgr inż. Krzysztofa Radeckiego

Konkurs o nagrodę prezesa zarządu PIT-RADWAR S.A. na najlepszy referat, w ramach konferencji UiSR 2019

Politechnika Warszawska rozpoczyna realizację projektu „Uczelnia Badawcza”

Podczas seminarium uczelnianego, które odbyło się 4 grudnia br. zostały przedstawione szczegóły wniosku konkursowego Politechniki Warszawskiej, a także cele i zadania projektu Uczelnia Badawcza, który będzie realizowany na uczelni przez najbliższe sześć lat.

Hat Trick Koła Naukowego FiberTeam z WEiTI!

W ostatnią sobotę, tj. 16 listopada Koło Naukowe FiberTeam, zostało wyróżnione aż trzykrotnie za swoją działalność!

Best Paper Award (2016-2018) - nagroda dla prof. dr. hab. inż. Michała Pióro

Nagroda przyznawana jest co 3 lata przez sekcję Telecommunications and Network Analytics stowarzyszenia INFORMS.

Trzy nagrody dla robota Melson, Koła Naukowego Robotyków KNR

Prestiżowe czasopismo ACS Nano opublikowało artykuł, którego współautorami są dr hab. inż. Tomasz Osuch oraz dr inż. Konrad Markowski.

Program LIDER ma charakter elitarny, a skierowany jest do przedstawicieli różnych dziedzin naukowych. W skali kraju jest przedsięwzięciem unikatowym, a zarazem komplementarnym w systemie finansowania nauki w Polsce. Tworzy silne podstawy do wzmocnienia konkurencyjności polskiej nauki i nowego pokolenia polskich naukowców w skali europejskiej i światowej.