Aktualności

Wydarzenia

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, w konsorcjum z rodzimym spin-off’em firmą ChipCraft Sp. z o.o. oraz firmą Inowatronika Tomasz Radomski, został laureatem w największym i prestiżowym konkursie Galileo Masters wspierającym komercyjne wykorzystanie nawigacji satelitarnej. 

W dniu 16 lutego 2019 r. uroczyście zainaugurowaliśmy rok akademicki 2018/2019 dla studentów rozpoczynających studia w semestrze letnim.

W dniu 24 stycznia 2019 r. odbyła się prezentacja projektu organizowanego w ramach X - Lab na naszym wydziale pt. Od pomysłu do demonstratora.

Projekt został stworzony przez studentów przygotowujących prace dyplomowe w Zakładzie Grafiki Komputerowej w Instytucie Informatyki. Byli to inż. Maciej Pęśko, Adam Svystun i inż. Paweł Andruszkiewicz.

Licealiści z najlepszych warszawskich szkół wzięli udział w praktycznych warsztatach z programowania i elektroniki w oparciu o koncepcję Project Based Learning oraz elementy Design Thinking. Zajęcia przygotowali i prowadzili doktoranci WEiTI mgr inż. Andrzej Manujło oraz mgr inż. Krzysztof Hackiewicz.

13 grudnia 2018 r. podczas jubileuszowej gali NASK prof. Krzysztof Szczypiorski otrzymał prestiżową nagrodę im. Prof. Tomasza Hofmokla w kategorii „Cyberbezpieczeństwo”. Serdecznie gratulujemy!

18 grudnia 2018 r. na naszym Wydziale odbyła się uroczysta Wigilia, w której wzięli udział Dziekani, pracownicy WEiTI, a także licznie zgromadzeni studenci.

Wydział IV Polskiej Akademii Nauk przyznał nagrody 6 naukowcom – wśród niewielkiej grupy wyróżnionych osób znalazł się dr inż. Konrad Markowski z WEiTI!

5 grudnia 2018 r. na WEiTI odbyła się kolejna edycja Seminarium Stypendystów Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych – zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia!

Profesor Andrzej Ruszczyński – Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych pełniący funkcję prodziekana w latach 1987-1990 r., a obecnie profesor Rutgers University (USA) – otrzymał prestiżowe wyróżnienie George B. Dantzig Prize.

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej studenci wyróżnili najlepszych wykładowców i prowadzących ćwiczenia, laboratoria, projekty lub seminaria!

W dniu 3 grudnia 2018 r. odbyło się spotkanie z prof. Rużyłło – absolwentem naszego Wydziału – pt. "Struktura naukowo-badawcza oraz ocena kadry naukowo-dydaktycznej w badawczych uczelniach amerykańskich na przykładzie Penn State University."

W Czytelni Cyfrowej WEiTI pojawiła się nowa wystawa! Tym razem są to fotografie podróżnicze dr. hab. inż. Andrzeja Krawieckiego

Gościem Specjalnym Rady Wydziału w dniu 27.11.2018 r. był profesor Bogdan Galwas, który niedawno obchodził swoje 80. urodziny.

22 listopada 2018 r. na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych odbyła się konferencja pt. "Historia i przyszłość polskiej informatyki", która była kulminacyjnym punktem obchodów 70-lecia polskiej informatyki. 

 

Mamy przyjemność już po raz czwarty zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową z cyklu „Filozofia w informatyce”, która odbędzie się w dniach 23-24 listopada 2018 r. w Politechnice Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Zaproszenie na okolicznościowe seminarium w 100. rocznicę odzyskania niepodległości oraz z okazji Święta Politechniki Warszawskiej