Postęp prac budowlanych na WEiTI

Prace remontowe na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych powoli zbliżają się do końca. Z przyjemnością prezentujemy ich efekty.

Jak zapewne wszyscy Państwo widzą, prace remontowe w budynku są już bardzo mocno zaawansowane.

Na piętrach pojawiła się  nowa podłoga, jeszcze nie wszędzie są fugi, ale i to wkrótce się zmieni. Trwają prace wykończeniowe ścian, na V piętrze testujemy nowoczesny system sterowania oświetleniem, będzie bardziej oszczędnie i efektownie dzięki nowym lampom.

Przebudowujemy rozdzielnie elektryczne, budujemy nowe trasy kablowe. Korytarze zostaną uzbrojone w system czujek przeciwpożarowych, których sterowanie zostanie połączone z systemem funkcjonującym w nowych skrzydłach.

Część klatek jest już pomalowana według projektu Pana Profesora Konrada Kuczy-Kuczyńskiego na cieplejsze, pastelowe kolory. Nowa kolorystyka znacznie poprawi identyfikację wizualną budynku i ułatwi komunikację. Stara część budynku stanie się bardziej spójna z wnętrzem nowych skrzydeł:

Kolorystyka pięter zawarta w projekcie Pana Profesora Konrada Kucza-Kuczyńskiego:

Na każde piętro będziemy wchodzić przez nowe, szklane drzwi dostosowane do przepisów przeciwpożarowych. W trosce o ogólne bezpieczeństwo budujemy  nowoczesny system oddymiania.

Pojawiły się nowe hydranty. Będzie ich więcej niż do tej pory. Dzięki temu Gmach Elektroniki będzie miejscem, w którym studenci i pracownicy będą mogli czuć się bezpiecznie podczas codziennych zajęć.

Wyższe piętra budynku są już prawie gotowe i – jak twierdzą niektórzy – zmieniły się nie do poznania:

Najbardziej kluczowe działania remontowe zbliżają się do końca, a wykonawca dokłada wszelkich starań, aby wszystko przebiegało sprawnie, a utrudnienia zostały zminimalizowane.

Aktualne informacje na temat trwającego remontu można znaleźć w zakładce >>REMONT.