Studenci Politechniki Warszawskiej zajęli II miejsce w Konkursie ABB IT Challenge 2014

5 czerwca 2014 roku odbył się Finał konkursu ABB IT Challenge 2014 adresowanego do studentów informatyki i kierunków pokrewnych. O miejsce w Finale walczyło 10 zespołów studenckich.

Z przyjemnością informujemy, że wśród 10 drużyn, które zakwalifikowały się do etapu finałowego jest m.in. zespół TMDroid, który zajął drugie miejsce.

W składzie tego zespołu była studentka naszego Wydziału:

• Bogumiła Kochańska (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych)
  • Jakub Cibor (Wydział Zarządzania)

Serdecznie gratulujemy!

* * *

Studenci z Trójmiasta zostali zwycięzcami VII edycji Konkursu ABB IT Challenge za projekt mobilnego przewodnika rowerowego. Trzecie miejsce zajęli studenci z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Laureaci czwartego miejsca to zespół z Politechniki Rzeszowskiej. W nagrodę, autorzy projektów otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe: iPady, czytniki Kindle i dyski przenośne.

Ideą IT Challenge – trzyetapowego konkursu organizowanego przez Centrum Sustemów Informatycznych ABB  – jest praca zespołowa nad projektami informatycznymi realizującymi motto edycji. W tym roku, tematem przewodnim była „Inteligentna metropolia” - zadaniem studentów było stworzenie rozwiązań, które mogą wspierać życie mieszkańców miast i ich okolic.

Do udziału w konkursie zgłosiło się kilkadziesiąt drużyn. Podczas Wielkiego Finału – dnia 5 czerwca, cztery najlepsze zespoły zaprezentowały gotowe projekty przed Jury; zwycięska ekipa otrzymała nagrodę główną – 25 000 złotych.