Ranking Perspektyw 2023 - PW i kierunki WEiTI na podium!

Już po raz siódmy z rzędu Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w zestawieniu najlepszych uczelni akademickich w Polsce. Po raz osiemnasty z rzędu uplasowała się na pierwszym miejscu wśród uczelni technicznych.

Na czołowych miejscach są także nasze studia – 15 z nich znalazło się na pierwszej pozycji w rankingu kierunków. Z ogromną radością informujemy, że spośród kierunków realizowanych na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych pierwsze miejsce w rankingu zajęły: elektronika i telekomunikacja, informatyka (mgr inż.) oraz inżynieria biomedyczna, natomiast na drugim miejscu znalazła się automatyka i robotyka.

Ranking Uczelni Akademickich, w którym klasyfikowana jest PW, w tym roku uwzględnia 30 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów:

• Prestiż,
  • Absolwenci na rynku pracy,
  • Potencjał naukowy,
  • Innowacyjność,
  • Efektywność naukowa,
  • Warunki kształcenia,
  • Umiędzynarodowienie.

Ranking Kierunków Studiów, w zależności od specyfiki danego kierunku, składa się z 12 lub 13 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów:

• Prestiż,
  • Absolwenci na rynku pracy,
  • Potencjał akademicki,
  • Potencjał dydaktyczny,
  • Potencjał naukowy,
  • Umiędzynarodowienie.

W tym roku zestawienie obejmuje 74 główne kierunki lub grupy kierunków studiów.

Rankingi przygotowuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Nad prawidłowością sporządzania zestawień czuwa kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera.

Pełne wyniki są dostępne na stronie 2023.ranking.perspektywy.pl.