Aktualności

Dr hab. inż. Mateusz Malanowski, profesor uczelni - uhonorowany nagrodą IEEE AESS Fred Nathanson Memorial Radar Award

Nagroda ta jest przyznawana od 1985 roku za wyróżniający się wkład w dziedzinę radiolokacji dla osób poniżej 40 roku życia. Prof. Mateusz Malanowski otrzymał nagrodę za: contributions to pioneering research in long-range passive radar sensing, in particular the analysis and synthesis of novel detection and tracking methods .

Tradycyjnie nagroda jest wręczana na jednej z najważniejszych na świecie konferencji w dziedzinie radiolokacji, IEEE International Radar Conference . Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną oficjalne wręczenie nagrody zostało przeniesione na przyszły rok.

Przez lata laureatami nagrody były czołowe postacie ze świata radiolokacji. Warto nadmienić, że prof. Malanowski jest jednym z dwóch laureatów tej nagrody z Polski. Drugim jest dr hab. inż. Piotr Samczyński, profesor uczelni z naszego Wydziału, który otrzymał tę nagrodę w roku 2017.

Więcej informacji o nagrodzie znajduje się na stronie» .

Laureatowi serdecznie gratulujemy!