III edycja Programu Mentoringowego

Na zdjęciu grupa studentów

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza studentów i absolwentów do kolejnej edycji Programu Mentoringowego.

Program Mentoringowy w pigułce

1. Dla kogo?
    Dla studentów od 3 roku wzwyż, a także dla absolwentów z lat 2019 – 2021.
  2. Na czym polega?
    Opiera się na partnerskiej relacji, na wsparciu mentora, które otrzymasz na początku kariery zawodowej. Może to zaowocować ogromnym przyspieszeniem i łatwiejszym startem.
  3. Kim jest mentor?
    To osoba, która odniosła sukces w swojej branży, to doświadczony menadżer, właściciel, albo twórca projektu, który poradził sobie w wielu wyzwaniach, a teraz chce podzielić się z Tobą swoją wiedzą. Przede wszystkim, chce Cię wysłuchać i zrozumieć oraz wspólnie poszukać rozwiązań.
  4. Ile trwa program?
    Około 6 miesięcy. Razem z mentorem, decydujecie jak często będziecie się kontaktować. Wyznaczasz cel, a mentor wspiera Cię w Twoich dążeniach.
  5. Jak rozpocząć taką współpracę?  Jak mogę się zgłosić?
    Wystarczy wejść na wydarzenie prezentujące profile mentorów, znaleźć mentora, który odpowiada Twojemu obszarowi działań, poszukiwań, preferencji i przesłać zgłoszenie składające się z CV i opisu dlaczego chciałbyś/chciałabyś podjąć współpracę, jaki masz pomysł na swoją drogę.
    Sylwetki mentorów, oraz link do aplikowania  znajdziesz  TUTAJ»
  6. Kiedy upływa termin zgłoszeń?
    Rekrutacja do programu trwa tylko do 10 marca! Kolejność zgłoszeń ma istotne znaczenie.

Zaproszeni mentorzy reprezentują całą paletę branż – od IT, logistyki, konstrukcję, po produkcję,
oraz zarządzanie w dużych organizacjach. To prawdziwi liderzy, którym dzielenie się doświadczeniem
i wspieranie młodych ludzi na progu zawodowej ścieżki daje autentyczną satysfakcję.

Poniżej przedstawiamy wypowiedzi dwóch mentorów, absolwentów Wydziału EiTI PW.
Odnieśli sukces w swoich branżach, są otwarci i z zaangażowaniem i entuzjazmem dzielą się swoim doświadczeniem.

Piotr Pyszkowski

Na zdjęciu Piotr Pyszkowski

Vice President Digital Transformation and Quality
ALE International | Paris, France

„Niezależnie od tego, czy szukasz pracy, przystosowujesz się do nowej roli, chcesz awansować, czy też odkrywasz nową i niepewną ścieżkę kariery, zawsze dobrze jest mieć osobę, która zdobyła już podobne doświadczenie. Mogę podzielić się tym, co dla mnie zadziałało i w których momentach popełniłem błędy. Jak poruszałem się po kulturze korporacyjnej i jak wpływałem na zmiany w organizacjach. Jestem gotów podzielić się moim prawdziwym doświadczeniem, idąc tą samą ścieżką, która Cię interesuje.

Pracowałem jako CIO na arenie międzynarodowej, prowadziłem operacje IT w ponad 50 krajach, wdrażałem rozwiązania cyfrowe, tworzyłem oprogramowanie, pilnowałem jakości produktów i uczestniczyłem
w inicjatywach doskonalenia procesów.”

Jakub Giermasiński

Na zdjęciu JakubGiermasiński

Accenture

„Jeśli jesteś zainteresowana/y porozmawianiem z kimś kto skończył Politechnikę (EiTI), pracuje w branży informatycznej od 15+ lat, do dzisiaj
w pracy zawodowej spotyka i ceni sobie relacje z ludźmi poznanymi na PW
(w tym w akademikach Riviera, Ustronie czy „Alcatraz”.. ;)) to zapraszam
do kontaktu.

W luźnej atmosferze możemy omówić problemy i wyzwania na studiach,
w szczególności to, co moim zdaniem najbardziej może się przydać w życiu zawodowym.

Jeśli stoisz przed wyborem technologii lub obszaru, w których chciałbyś się specjalizować to także chętnie wesprę Cię swoim doświadczeniem. Mogę pokazać, gdzie najlepiej szukać wiedzy teoretycznej i jak rozwijać własne umiejętności praktyczne.

A jeśli chcesz pogadać nie tylko o kwestiach merytorycznych, ale także jak wygląda życie zawodowe
w Warszawie w korporacji IT, jak je godzić z życiem prywatnym i że to wcale nie jest takie straszne,
a daje dużo satysfakcji, to będzie mi niezmiernie miło także o tym porozmawiać.”

Podsumowanie poprzednich edycji Programu Mentoringowego: