Politechnika Warszawska w światowych rankingach QS!

W najnowszym QS World University Rankings - zestawieniu najlepszych uczelni na świecie, Politechnika Warszawska znalazła się na miejscach
511-520. Zanotowała tym samym awans, ponieważ w ubiegłym roku znajdowała się w grupie uczelni sklasyfikowanych na miejscach 521-530.

W zestawieniu na rok 2021 znalazły się 1002 najlepsze uczelnie z całego świata, w tym 15 z Polski. W klasyfikacji polskich uczelni Politechnika Warszawska zajmuje trzecie miejsce. Wyżej znajduje się Uniwersytet Warszawski (321. pozycja) oraz Uniwersytet Jagielloński
(326. pozycja). Pozostałe polskie uczelnie znalazły się na miejscach 801-1000.

Rok bieżący Rok ubiegły

Warto wspomnieć, że Politechnika Warszawska zajęła 156. pozycję na świecie w kryterium prestiż wśród pracodawców, co jest najlepszym miejscem w Polsce.

Oprócz światowego rankingu uczelni QS przygotowało rankingi tematyczne - QS World University Rankings by subject. Poniżej prezentujemy klasyfikację polskich uczelni w dwóch rankingach tematycznych:

Computer Science & Information Systems  Engineering - Electrical & Electronic

Wszystkie rankingi QS opracowywane są na podstawie sześciu kryteriów:

• reputacja w środowisku akademickim (waga 40%)
  • prestiż wśród pracodawców (waga 10%)
  • stosunek liczby wykładowców do liczby studentów (waga 20%)
  • wskaźnik cytowań według wydziału (waga 20%)
  • stopień umiędzynarodowienia - wykładowcy (waga 5%)
  • stopień umiędzynarodowienia - studenci (waga 5%)

Zestawienie przygotowuje firma Quacquarelli Symonds, która specjalizuje się w temacie szkolnictwa
i studiów zagranicznych. QS WUR jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok Times Higher EducationRankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank.

Wyniki rankingów dostępne są tutaj»

(Źródło: www.topuniversities.com)